Karzo Karzo
302
BLOG

Kawał na zakończenie tygodnia

Karzo Karzo Polityka Obserwuj notkę 14

 II Izba Przygotowawcza Międzynarodowego Trybunału Karnego wydała w piątek nakazy aresztowania prezydenta Rosji Władimira Putina w związku z sytuacją na Ukrainie.

 Jak poinformowała służba prasowa sądu, w dniu 17 marca 2023 roku Izba Postępowania Przygotowawczego II wydała nakazy aresztowania Putina i Marii Oleksiivnej Lwowej-Bełowej, która jest pełnomocnikiem Prezydenta Federacji Rosyjskiej w sprawach dzieci. Putin i Lvova-Belova są podejrzani o popełnienie zbrodni wojennej polegającej na nielegalnej deportacji i przekazywaniu dzieci z okupowanych regionów Ukrainy do Federacji Rosyjskiej, co miało miejsce co najmniej od 24 lutego 2022 r.

 „Izba Przygotowawcza II na podstawie wniosków Prokuratury z dnia 22 lutego 2023 r. orzekła, że ​​istnieją wystarczające podstawy, by sądzić, że każdy podejrzany ponosi odpowiedzialność za zbrodnię wojenną polegającą na nielegalnym wysiedleniu ludności i nielegalnym przemieszczeniu ludności ludności z okupowanych regionów Ukrainy do Federacji Rosyjskiej, co wyrządziło krzywdę ukraińskim dzieciom” – podkreśla komunikat wydany przez profesor dr hab. Piotra Hofmańskiego który został wybrany na Prezesa Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze.

imageLvova-Belova powiedziała, że ​​informacje o dzieciach z Donbasu zostaną umieszczone w państwowym banku danych, gdzie będą dostępne dla „adopcyjnych rodziców” i „opiekunów”.

Tylko w obwodzie krasnodarskim w Rosji ponad 1000 ukraińskich dzieci, nielegalnie wywiezionych z Mariupola przez okupantów, zostało oddanych do „adopcji”.

Świadczą o tym informacje na stronie internetowej Departamentu Rodziny i Dzieciństwa Terytorium Krasnodarskiego, który cynicznie nazywa Mariupola „wyzwolonym”. Tak podała strona ukraińska i dobrze, że podała bo Departament Rodziny i Dzieciństwa Terytorium Krasnodarskiego też podał:

image

image

eurointegration.com.ua

imagehttps://www.nytimes.com/live/2023/03/17/world/russia-ukraine-news


image Przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin powiedział, że wszelkie ataki na rosyjskiego przywódcę Władimira Putina są traktowane jako agresja przeciwko Rosji.

 Według Wołodina Waszyngton i Bruksela wyczerpały wszelkie możliwości sankcji i wrogich działań. Jednocześnie dodał, że „głupota emanująca z Hagi” i „papiery obcego sądu haskiego” nie dotyczą Rosji.

„Nie udało im się złamać obywateli Federacji Rosyjskiej i zniszczyć gospodarki naszego kraju” – podkreślił.

 Rzecznik prasowy rosyjskiego przywódcy Dmitrija Pieskowa powiedział, że Rosja nie uznaje jurysdykcji Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK), jego decyzje są dla Moskwy prawnie nieważne.

 Przedstawicielka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa powiedziała, że ​​żadne decyzje Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) nie mają dla Rosji żadnego znaczenia, także z prawnego punktu widzenia.

 Według prokuratora generalnego Ukrainy Andrija Kostina, haski nakaz aresztowania rosyjskiego dyktatora Władimira Putina oznacza, że ​​powinien on zostać aresztowany i postawiony przed sądem poza granicami Federacji Rosyjskiej.

Karzo
O mnie Karzo

W języku istnieją zwroty, które same w sobie nie posiadają określonego znaczenia i dopiero kontekst i sytuacji, w jakiej są wypowiadane, nadaje im znaczenia. By nie zakłócić  rudymentarnego toku myślenia, sensu w bez sensie doradzam nie szukać. Jaką wartość ma człowiek, który nauczył się czytać i pisać, myślenie pozostawiając innym? (Ernst Hauschka) SN w wyroku z dnia 17 listopada 2010 r., I CSK 664/09 Dla internautów, zwłaszcza tych, którzy uważają, że fora internetowe lub - generalnie - elektroniczne publikacje nie są regulowane przepisami powszechnie obowiązującego prawa, wyrok ten to istotny sygnał, że: cytowanie źródeł, które naruszają dobra osobiste człowieka, oznacza, że również cytujący może ponosić odpowiedzialność za publikację. (Piotr VaGla Waglowski)

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka