Karzo Karzo
127
BLOG

Niosą pokój

Karzo Karzo Polityka Obserwuj notkę 4

image Komentując wizytę w Moskwie przywódcy Chin Xi Jinpinga koordynator komunikacji strategicznej Białego Domu John Kirby powiedział, że potencjalne plany zakończenia wojny muszą obejmować wycofanie wojsk rosyjskich z terytorium Ukrainy.

– Zachęcamy prezydenta Xi do opowiedzenia się za tym zasadniczym elementem, jakim jest konieczność wycofania sił rosyjskich z suwerennego terytorium Ukrainy zgodnie z Kartą Narodów Zjednoczonych – powiedział Kirby. Więcej TUTAJ

 Tak sobie komentują amerykanie, a Chiny idą swoją drogą i pokój niosą, nie patrząc, co niosą inni.  

Stanowisko Chin przedstawiono w dwunastu punktach  TUTAJ

Skrócona wersja:

image


 Co niosą inni, przyjrzała się Rosja, która przygląda się wszystkim i  ogłosiła:

 Rosyjskie MSZ stwierdziło, że Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Francja i Niemcy nie mogą być neutralnymi mediatorami w procesie pokojowym na Ukrainie, ponieważ są bezpośrednimi uczestnikami konfliktu. Tym samym MSZ odniosło się do apelu byłego szefa Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa Wolfganga Ischingera o powołanie grupy kontaktowej ds. Ukrainy, do której proponował włączyć Stany Zjednoczone, Francję, Wielką Brytanię i Niemcy. „Pomysł Ischingera rodzi uzasadnione pytania. Przede wszystkim dlatego, że wszystkie cztery wymienione kraje same są uczestnikami konfliktu z Rosją, który trwa na terytorium Ukrainy” – podkreślił resort, skupiając się na tym, czego dowiedział się  z mediów.

 MSZ osobno zauważyło również, że państwa, które zaopatrują reżim kijowski i ukraińskich terrorystów w broń, dane wywiadowcze, a także szkolą bojowników i wysyłają ich najemników do strefy NVO także nie mogą być mediatorami.

 Przy okazji tego sporu pokojowego wylazło, że Rosja znowu ma rację i przestrzega wszystkich traktatów i konwencji dotyczących sporów wojennych.  Czy bałwaństwo potrafi pojąć, że tylko Ukraina i Rosja mogą proponować i wyrażać zgodę kto  i kiedy może być mediatorem w sprawie operacji specjalnej nie wiadomo, ale wiadomo, że czas na rozmowy przyszedł i Chiny już siedzą przy stole.

 Poza tematem dodam, że niecierpliwie oczekuję na wyniki śledztwa przeciwko MTK.  Jeśli Rosja opublikuje listę wrogów ludzkości i rozpowszechni to globalnie, to jest duże prawdopodobieństwo, że nasz sędzia i prezes MTK będzie znany ,,globalistycznie" z jak najgorszej strony.  Dla tych, co chcą zmusić Rosję, by wysłała wszystkie dzieci, które ewakuowano ze strefy militarnej, pod lufy i bomby walczących stron dodam, że Rosja nie używa dzieci w operacjach specjalnych.  

Strona rosyjska oficjalnie ogłosiła, że po zakończeniu sporu i działań militarnych wszystkie dzieci zostaną odesłane na Ukrainę.Pisemna deklaracja dotycząca zwrotu dzieci została złożona w ONZ.image

 Przedstawiciel Rosji przy ONZ Wasilij Nebenzia powiedział, że rosyjskie władze, wywożąc dzieci z Ukrainy, chciały „uratować je przed niebezpieczeństwem, jakie mogą nieść ze sobą działania wojenne” i są gotowe odesłać je na Ukrainę.

MTK wyraźnie dał do zrozumienia, że wywiezione ukraińskie dzieci miały pozostać na terenie walk i miały ginąć na polu walki lub umierać z głodu i zimna.  Można i tak kochać dzieci.

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim.

Karzo
O mnie Karzo

W języku istnieją zwroty, które same w sobie nie posiadają określonego znaczenia i dopiero kontekst i sytuacji, w jakiej są wypowiadane, nadaje im znaczenia. By nie zakłócić  rudymentarnego toku myślenia, sensu w bez sensie doradzam nie szukać. Jaką wartość ma człowiek, który nauczył się czytać i pisać, myślenie pozostawiając innym? (Ernst Hauschka) SN w wyroku z dnia 17 listopada 2010 r., I CSK 664/09 Dla internautów, zwłaszcza tych, którzy uważają, że fora internetowe lub - generalnie - elektroniczne publikacje nie są regulowane przepisami powszechnie obowiązującego prawa, wyrok ten to istotny sygnał, że: cytowanie źródeł, które naruszają dobra osobiste człowieka, oznacza, że również cytujący może ponosić odpowiedzialność za publikację. (Piotr VaGla Waglowski)

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka