12 obserwujących
75 notek
98k odsłon
  1727   12

Ewakuacja z Rady Medycznej - trzeba zadawać pytania i rozliczać!

Trzeba zadawać pytania i rozliczać!
W dniu wczorajszym dość niespodziewanie swoje rezygnacje z członkostwa w Radzie Medycznej złożyło aż 13 jej członków!
Myślę, że w naszej przestrzeni publicznej wyjątkowo unika się pytań, które mogłyby sprawić przykrość komuś kto ma przez nazwiskiem napisane Minister, Profesor czy Doktor.
Zbyt wielu Polaków ucierpiało bądź nadal cierpi z powodu decyzji tych dezerterów, żeby teraz czekać na to jakie pytania będą zadawały Gazeta Wyborcza, TVN czy TVP. Oni grają do jednej bramki i nie będą chcieli sprawiać sobie przykrości, więc trzeba samemu zadać kilka pytań w związku z tą "ucieczką".

Na początek proponuję 10 podstawowych pytań, które pierwsze przychodzą mi do głowy:
1. Czy odejście z Rady Medycznej, aż 13 z 17 członków spowodowane jest korupcją, której nie byli w stanie już skutecznie ukrywać?
2. Czy członkowie tej rady obawiają się śledztwa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zapowiadanego przez Konfederację, które mogło by wykazać powiązania członków rady z koncernami farmaceutycznymi?
3. Czy członkowie Rady Medycznej czerpali korzyści finansowe z wciskania Polakom szczepionek, które produkują firmy, od których Ci członkowie biorą wynagrodzenie?
4. Czy Minister Zdrowia Adam Niedzielski był świadomy tego, że członkowie jego rady mogą być skorumpowani i nie kierowali się naukowymi przesłankami tylko swoim własnym interesem finansowym?
5. A jeżeli Minister Niedzielski o tym wiedział, albo jeżeli miał choć cień podejrzeń to czy nie powinien od razu zareagować i ich wyrzucić, albo sam podać się do dymisji?
6. Jeżeli okaże się, że członkowie Rady Medycznej, którzy zrezygnowali czerpali korzyść majątkową z koncernów farmaceutycznych, to czy zostaną oskarżeni i skazani na lata więzienia za zniszczenie milionom Polaków biznesu, zdrowia i całego życia?
7. Jeżeli okaże się, że szczepionki nie tylko nie działają (o czym już wiemy), ale również powodują uszczerbek na zdrowiu, a niektórych przypadkach prowadzą nawet do śmierci, to czy Minister Niedzielski wraz z Premierem Morawieckim i szalonym prof. Horbanem nie powinni zostać oskarżeni i sądzeni jak za zdradę ojczyzny i spowodowanie masowej zagłady?
8 . Czy biorąc pod uwagę to co już wiemy i widząc sposób w jaki członkowie Rady Medycznej ewakuują się z tonącego statku jak szczury, to czy nie mamy podstaw sądzić, że cała akcja pro-szczepionkowa to jeden wielki pic na wodę?
9. Czy członkowie Rady Medycznej z Adamem Niedzielskim na czele nie powinni zostać uznani za terrorystów, skoro byli zwolennikami przymusowych szczepień oraz segregacji sanitarnej?
10. Czy w związku z tym, że wszystko wygląda bardzo podejrzanie i prawdopodobnie okaże się, że jesteśmy u progu afery większej niż nam się wydawało, to czy Premier Morawiecki, Naczelnik Kaczyński i Marszałek Witek nie powinni publicznie przeprosić po pierwsze wszystkich Polaków, po drugie posłów Konfederacji i po trzecie osobno posła Grzegorza Brauna, który był najbardziej prześladowany przez tą sanitarno-szczepionkową bandę?

Mam nadzieję, że przyjdzie dzień kiedy poznamy odpowiedzi na powyższe pytania, a jeżeli odpowiedzi będą niekorzystne dla zainteresowanych to choć raz za naszego życia prawdziwie skorumpowani ludzie pójdą w końcu do więzienia.
Poniżej nazwiska członków rady medycznej, którzy chcą uciec od odpowiedzialności w stylu byłego Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego:
prof. Krzysztof Simon
prof. Robert Flisiak
prof. Magdalena Marczyńska
prof. Agnieszka Mastalerz-Migas
prof. Radosław Owczuk
prof. Iwona Paradowska
prof. Miłosz Parczewski
prof. Małgorzata Pawłowska
prof. Anna Piekarska
prof. Krzysztof Pyrć
prof. Konstanty Szułdrzyński
prof. Krzysztof Tomasiewicz
prof. Jacek Wysocki
Lubię to! Skomentuj40 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka