58 obserwujących
304 notki
502k odsłony
  294   1

Zapomniany raport

Coraz częściej pojawiają się dzisiaj głosy jednoznacznie oceniające działania totalnej opozycji jako wprost skierowane przeciw Polsce. Polityczne działania i decyzje podejmowane w przeszłości przez polityków i środowiska współdziałające aktualnie w ramach opozycji, są teraz rzadziej określane terminami rozmydlającymi odpowiedzialność, takimi jak: błędy, zaniedbania, czy skutek nieudolności, pomyłek, niedopatrzeń, a są widziane i nazywane wprost jako świadome działania niszczące Polskę. Różne, wyłapywane w przestrzeni publicznej fragmenty wypowiedzi ważnych i mniej ważnych polityków opozycji też pokazują coraz bardziej jednoznacznie, że ich główną intencją nie jest rozwój Polski, jest nią podporządkowanie Polski siłom zewnętrznym. Nie wiem, dlaczego zrozumienie tego oczywistego faktu zajmuje wielu Polakom tyle lat i tak słabo przekłada się na kolejne wyniki wyborcze, tym bardziej, że taka konkluzja była przedstawiona publicznie już ponad 20 lat temu.
Dziesięć lat po inicjacji przemian 1989 roku nieistniejący już dzisiaj Klub „Myśl dla Polski”, zorganizował cykl ogólnopolskich debat, których podsumowaniem był raport o stanie Polski pod tytułem „Dokąd zmierzasz Polsko?”. Wydrukowany przez Redakcję „Naszego Dziennika” w milionie egzemplarzy cieszył się ogromną popularnością i przyczynił się do kilku ważnych inicjatyw, które niestety nie doprowadziły do przełomu politycznego. Dzisiaj ten raport jest już zapomniany, choć jego treść zachowała wiele aktualności. Przywołuję jeden z nielicznych linków, pod którym ten materiał jest wciąż dostępny. Podpisało go wielu sygnatariuszy, którzy już odeszli do lepszego świata. Ja byłem autorem merytorycznej części raportu, a śp. Prof. Stanisław Borkacki napisał „Przesłanie” dołączone do całości.        

http://ojczyzna.pl/Arch-Teksty/raport1__mysl_dla_polski.htm


Poniżej zamieszczam mały fragment raportu, w którym scharakteryzowana została Unia Wolności – niewątpliwie pramatka dzisiejszej opozycji.

Unia Wolności - sformowana i prowadzona przez działaczy, którzy z premedytacją i z jasnymi, ale starannie ukrywanymi celami włączyli się w ruch społeczny 1980 roku, inicjujący przemiany w kraju. Wykorzystali oni osiem lat trwania stanu wojennego, by we współdziałaniu z dojrzewającymi do zmian przedstawicielami władz, wyeliminować patriotyczno-niepodległościowe, narodowe i katolickie siły ze struktur opozycji. Przejęli całkowitą kontrolę nad przemianami, których scenariusz wypracowano w niejawnej części obrad Okrągłego Stołu. W politycznej ewolucji, gdy po początkowych sukcesach nieoczekiwanie reguły demokracji pozbawiły ich części kontroli, wyseparowali swoją grupę w prowizoryczny twór ROAD, przekształcony następnie w Unię Demokratyczną. Wkrótce, zasileni potencjałem liberałów z odrzuconego przez społeczeństwo ugrupowania KLD, utworzyli funkcjonującą do dziś, jakby na ironię przewrotnie nazwaną, Unię Wolności. Analiza działań UW pozwala stwierdzić, że jest to najbardziej antypolskie ugrupowanie, które jest motorem wszystkich posunięć programowo realizujących hasło: "Polski ma nie być!". Praktycznie wszystkie negatywne aspekty sytuacji dzisiejszej Polski, wymienione w części I, są rezultatem działań inicjowanych lub kontrolowanych przez UW. Nawet pobieżny obserwator sceny politycznej w mijającej dekadzie mógł zauważyć, że w najbardziej istotnych sprawach zawsze występowało pełne współdziałanie UW z SLD. Większość przywódców UW wywodzi się bezpośrednio z pnia PZPR lub ze środowisk wybitnie antynarodowych. Podstawową bazą UW jest konformistyczna inteligencja, przesiąknięta pragmatyzmem pozbawionym wszelkich wartości patriotycznych. Wzrastający brak popularności w społeczeństwie Unia Wolności neutralizuje powiększaniem swojej bazy materialnej, rażącą dominacją w mediach publicznych i komercyjnych, a w szczególności potężnym wsparciem z opiniotwórczych i finansowych ośrodków zagranicznych.
   


Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale