49 obserwujących
255 notek
421k odsłon
601 odsłon

Wici narodowe

Wykop Skomentuj15

Święta miłości kochanej ojczyzny,
Czują cię tylko umysły poczciwe!


Był czas na przełomie tysiąclecia, gdy koniec Polski znów zdawał się zbliżać. Prawda o zagrożeniu przebijała się jedynie w Radiu Maryja i w kilku niskonakładowych tygodnikach. W polityce nie pojawiał się nikt, kto potrafiłby skupić wokół siebie tak liczną grupę Polaków, by zyskać zbawienny wpływ na losy państwa. W 2005 roku taka szansa się pojawiła, ale została zneutralizowana przez antypolskich odszczepieńców. Polacy zdążyli jednak w międzyczasie zauważyć, że wokół Prawa i Sprawiedliwości gromadzą się ludzie, którym warto zaufać. Dostrzegli tę grupę także przeciwnicy i po wygranych w 2007 roku wyborach z całą bezwzględnością zaczęli ją tępić, przyspieszając jednocześnie likwidację państwa. W 2015 roku armia była już w rozpadzie, policję i urzędy pocztowe w terenie likwidowano, połączenia komunikacyjne przerywano, szpitale i szkoły prywatyzowano, państwo pozbawiano ostatnich źródeł dochodu doprowadzając do upadku, lub wrogiego przejęcia resztę państwowych spółek, także tych o znaczeniu strategicznym. Likwidowano kopalnie, zwiększano bezrobocie, spauperyzowano ludność i zmuszano ekonomicznie młodych Polaków do emigracji, rosło niebotycznie zadłużenie państwa i na nic nie było „piniędzy”. Politykę zagraniczną całkowicie podporządkowano Berlinowi, a równolegle rozpoczęto bezwzględną walkę z Kościołem i demoralizację tęczową zarazą LGBT.


W 2015 stał się cud, PiS wygrał wybory, a okoliczności wykluczające komunistów z wejścia do parlamentu, dały mu samodzielną większość do rządzenia państwem. To był początek nowej Polski, zaczęła się wielka naprawa i uruchomienie rozwoju Ojczyzny w tempie, którego nie można było sobie wcześniej wyobrazić. Polski naród odżył, życie zaczęło normalnieć, perspektywy dalszego rozwoju stały się realne, zaczęto Polakom przywracać godność, prawdę o historii, a pozycja międzynarodowa Polski szybko rosła. Cztery niesamowite lata, w których każdy człowiek dobrej woli musiał dostrzec, że trafiła się nam wyjątkowo sprawna ekipa. Wniosek jest oczywisty: trzeba zrobić wszystko, by te piękne dla narodu chwile trwały i nas wzmacniały. Wybory 13 października będą przełomowe, a „umysły poczciwe” doskonale to wyczuwają, dlatego mobilizacja będzie wyjątkowa. Sytuacja jest też wyjątkowo prosta, bo przeciwnicy, choć formalnie podzieleni, w zgodny sposób planują zakończenie dobrego czasu dla Polski i stawiają się dokładnie po przeciwnej stronie „umysłów poczciwych”.  Dlatego rozsyłane wici narodowe niesie prosty przekaz, który każdy zrozumie.  Można z optymizmem patrzeć w przyszłość.
Optymizmu nigdy mi nie brakowało, więc przypomnę moje prognozy sondażowe postawione już 25 sierpnia br. Dzisiaj podtrzymuję te oceny, a nawet je wzmacniam uznając, że niepewności w nawiasach zmniejszyłbym teraz o 1 punkt procentowy.


Oto cytat z mojej wcześniejszej notki:        
…………Na manipulowane sondaże najwłaściwszą odpowiedzią jest prezentacja innych sondaży i to mam zamiar zrobić, a wiarygodność zapewni mi jak zwykle uczciwe przedstawienie metodologii uzyskania wyników. Otóż, nie przeprowadziłem żadnych badań, nikomu nie zadawałem pytań, do nikogo nie skierowałem żadnej ankiety, do nikogo nie telefonowałem. Usiadłem w fotelu, pogrążyłem się w myślach i rozważyłem wszystkie dostępne mi przesłanki, informacje, własne obserwacje i doświadczenia, by przewidzieć wyniki wyborów parlamentarnych 13 października 2019. Co się będę cackał, wszak najważniejsza prognoza wyników musi dotyczyć tego właśnie terminu, a nie innych dni, w których można się wymawiać, że chodzi tylko o „trendy”.
Wyszło mi tak:
PiS         -          55(5)%
KO          -         15(4)%
+SLD      -            7(3)%
+PSL      -            5(2)%
Konfederacja-  4(2)%
Inne      -            14%
Frekwencja: 68(5)%
Błędy podane w nawiasach nie są błędami statystycznymi, a są oszacowaną niepewnością wydedukowanych wyników.
Na 50 dni przed wyborami taką przedstawiam prognozę i zalecam wizytę na moim blogu, gdy rzeczywiste wyniki będą już dostępne. ……

https://www.salon24.pl/u/krakow-broda/979644,dziwne-sny-i-przebudzenie
      

Wykop Skomentuj15
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka