krzysztofjaw krzysztofjaw
639
BLOG

"PiS zostawił polskie finanse w katastrofalnym stanie"

krzysztofjaw krzysztofjaw PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 50

Taka jak w tytule będzie narracja dzisiejszej opozycji, gdy jak już zacznie rządzić będzie:

- likwidować lub ograniczać programy socjalno-społeczne PiS-u (ZP),

- zamrażać płacę minimalną i kwotę wolną od podatku na lata,

- wstrzymywać lub zaniechać realizacji strategicznych, dużych inwestycji jak CPK czy elektronie jądrowe,

- prywatyzować na potęgę, poczynając od ORLENU,

- redukować plany zakupu nowoczesnego sprzętu militarnego,

- ograniczać liczebność polskiej armii.

Znów pełną parą powróci stała PO-wska narracja: "Piniędzy nie ma i nie będzie" (V. Rostowski) lub "Jak pieniędzy na armię nie ma to nie ma" (T. Siemoniak) czy "Gdzie te pieniądze są zakopane? Bo w Zakopanem nie" (D. Tusk).

Już teraz taka narracja jest budowana i to zanim ktoś z opozycji objął jakiekolwiek ministerstwo, chociażby poprzez słowa I. Leszczyny z PO (przyszłej minister finansów?), która stwierdziła, że jest ogromna dziura budżetowa, którą nazwała "dziurą Morawieckiego" [1] lub artykuły w portalu money.pl, którego właścicielem jest antypisowska Wirtualna Polska Holding Spółka Akcyjna [2], [3].

"Stawiam dolary przeciwko orzechom", że jeżeli totalna opozycja obejmie władzę, to narracja o katastrofie polskich finansów zostawionej przez PiS, będzie pojawiać się zawsze wtedy, gdy podejmowane będą decyzje negatywne dla obywateli jak i całego państwa polskiego.

Zawsze w takich przypadkach radzę się głęboko zastanowić i postawić pytania:

- To po co PiS (ZP) walczyło o trzecią kadencję rządową, będąc zresztą tak naprawdę jej pewne?

- Czy w takiej sytuacji PiS - wiedząc, że będzie rządził dalej - doprowadziłby do katastrofy finansów publicznych?

- Czy PiS wiedział, że wybory wygra a jednak przegra, bo nie będzie miał większości 230 posłów?

Każdy logicznie myślący Polak będzie od razu wiedział, że "dziura Morawieckiego" to jest (będzie) PO-wski blef i kłamstwo, ale niestety aktywnych wyborczo i myślących logicznie Polaków jest na dzień dzisiejszy niespełna 36%. Reszta to emocjonalne i bezmyślne stado lemingów, którym można wmówić każde kłamstwo i fałsz i... mówiąc kolokwialnie "łykną wszystko", co im powie guru sekty D. Tusk lub ktoś inny z totalnej opozycji.

[1] https://dorzeczy.pl/opinie/493914/burza-po-wpisie-leszczyny-chodzi-o-dziure-morawieckiego.html

[2] https://www.money.pl/gospodarka/pis-zostawil-cuchnaca-mine-dla-nowego-rzadu-to-duzy-problem-6952748361788320a.html

[3] https://www.money.pl/pieniadze/pis-nieoczekiwanie-odslonilo-finansowe-karty-wypadaja-trupy-6953803713993664a.html

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję!

Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814

Paypal: paypal.me/kjahog

Krzysztof Jaworucki - KONSERWATYSTA W IDEI, WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH I POGLĄDACH EKONOMICZNYCH. EKONOMISTA I FINANSISTA. MIŁOŚNIK ŻEGLOWANIA I WSPINACZEK GÓRSKICH. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. BURKE. Bł. Jerzy Popiełuszko: "Prawda jest niezmienna. Prawdy nie da się zniszczyć taką czy inną decyzją, taką czy inną ustawą"; "Gdyby większość Polaków w obecnej sytuacji wkroczyła na drogę prawdy, stalibyśmy się wolnymi już teraz"; "Zło dobrem zwyciężaj". Św. Jan Paweł II: "Jeśli ktoś lub coś każe Ci sądzić, że jesteś już u kresu, nie wierz w to! Jeśli znasz odwieczną Miłość, która Cię stworzyła"; "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, ale kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi"; Nie sposób inaczej zrozumieć Człowieka, jak w tej wspólnocie jaką jest Naród"; "Musicie być mocni mocą wiary i nadziei". Edmund Burke (1729–1797) – irlandzki filozof i polityk, twórca nowoczesnego konserwatyzmu, krytyk rewolucji francuskiej: "Naród jest organiczną całością ukształtowaną przez przeszłość i tradycje"; "Aby zło zatriumfowało, wystarczy, by dobry człowiek niczego nie robił"; "Wolność bez mądrości i cnoty? To jest zło największe z możliwych". Moja strona domowa: http://krzysztofjaw.blogspot.com/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka