Zostaw za sobą piękna ślady...
Szczęście to codzienne odczuwanie własnego wolnego istnienia
136 obserwujących
1314 notek
996k odsłon
121 odsłon

Moje myśli szarpane, nicią moich doświadczeń i wspomnień tkane (3)

Wykop Skomentuj1

Kiedyś we wrześniu i grudniu 2010 roku przedstawiłem swoje myśli szarpane nicią mojego doświadczenia tkane. Minęło tyle lat, więc podzielę się nowymi moimi przemyśleniami... może przyczynią się do jakichś refleksji o życiu. Z pewnością 3 lub 4 sentencje zasłyszałem, reszta jest moja.

 1. Podawaj rękę potrzebującym. Dobroć wraca w dwójnasób, dawanie złości, zło sieje nienawiść i w końcu do Ciebie wraca również w dwójnasób. 

2. Bądź szczęśliwy i czuj że każdego dnia zostawiasz za sobą mądrości, miłości i dobra ślady i czuj, że istniejesz każdego dnia. 

3. Każdy człowiek jest godzien szacunku nawet niegodziwiec, szanuj ich za dobroć a wskazuj zło. Krytykując innych nie upadlaj ich a wskazuj twoim zdaniem tylko ich czyny a nie osoby, nigdy nie szargaj ich człowieczeństwa. 

4. Zostawiaj za sobą uśmiech i dobre wspomnienia. 

5. Jesteś tyle wart ile ostatnio przez ciebie wykonane zadanie. 

6. Rób najlepiej to, co potrafisz i ciesz się z tego, udoskonalaj coś i nie popełniaj drugi raz tych samych błędów. Każda czynność dobrze wykonana zasługuje na jednakowe uznanie, relatywnie wymaga tyle samo energii pracy uzależnionej tylko od danego człowieka i jego umiejętnoci. 

7. Nie umniejszaj godności ludzi... i wkładu ich pracy: dobrze umyta podłoga jest dla sprzątaczki wartościowo i relatywnie tyle samo warta co dla ciebie zarobiony kolejny milion. 

8. Jesteś kamieniem, ludzie głazami, staniesz się piaskiem oni głazami i górami. 

9. Dokądkolwiek byśmy nie szli zawsze idziemy ku śmierci. 

10. Los jest nam dany. Jak go wykorzystasz zależy już tylko od ciebie. 

11. Nigdy nie kłam. Prawda jest najważniejsza a nie ma mniejszego czy większego zła, każde zło jest największym złem, każde dobro - nawet najmniejsze - jest tym największym. 

12. Uczynione zło zawsze naprawiaj w miarę swoich możliwości. 

13. Bądź wizjonerem i mierz jak najwyżej. Wtedy nawet gdy nie osiągniesz wszystkiego i tak osiągniesz najwięcej, bo gdybyś nie mierzył w wysokie cele to osiągnąłbyś też nie wszystko, ale byłoby to o milę mniej niż to wszystko, co osiągnąłeś mierząc wysoko. 

15. Ciesz się z osiąganych drobności a osiągniesz wielkie rzeczy. 

16. Przeszłość jest tylko o tyle ważna o ile daje możliwości wyciągania z niej wniosków dla własnego rozwoju i działań przyszłych... reszta jest niczym. 

17. Mądrość i wiedza są matką sukcesu, głupota porażki. 

18. Otaczaj się zawsze lepszymi od siebie a jeżeli ty jesteś najlepszy wybieraj ludzi godnych swojego człowieczeństwa i czerp z nich jak najwięcej. Równaj zawsze w górę a nie w dół. 

19. Będąc na szczycie zawsze pamiętaj, że byłeś kiedyś na dole i możesz tam wrócić. 

20. Osiągając już wszystko stawiaj sobie nowe cele. 

21. Gdy zdarzy ci się, że upadłeś podnieś się, otrzep się i zacznij ponownie się wspinać na utracony szczyt. 

22. Żyj każdego dnia tak, jakby to był ostatni dzień twojego życia i zostawiaj jak najwięcej piękna, godności i radości oraz uśmiechu. 

23. Pomagaj biednym i upadłym. Wspieraj tych, którym się udało. Chwal ludzi za ich faktyczne uczynki a nie wyolbrzymiaj porażek. Dawaj ludziom wiele szans. Nikt nie może być pozbawiony naprawy. 

24. Jeżeli zaś masz do czynienia ze złem w czystej postaci to już nie masz do czynienia z człowiekiem. Omijaj go szerokim łukiem, ale niszcz dobrem. Zło dobrem zwyciężaj. Nie zatruwaj się drobnymi łyżkami dziegciu, parafią zatruć Twoją całą duszę jak beczkę miodu. 

25. Choroba i cierpienie mogą być tylko doświadczeniem, które może przynieść nawet pozytywne rzeczy. 

26. Pamiętaj czym była Twoja przeszłość, walcz o teraźniejszość, bo od tego zależy jak będzie Twoja przyszłość. 

27. Nie myśl o pieniądzach ale o ideach i rzeczach do zrobienia... pieniądze przyjdą same. Ten kto pracuje tylko dla pieniędzy nigdy ich nie osiągnie. 

28. Mów tylko o swoich rzeczach nigdy zaś nie przypisuj sobie dokonań innych lecz eksponuj je i szanuj ich wykonawcę. 

29. Bądź lojalny dla innych nawet gdy cię zranią... 

30. Nie wstydź się swoich słabości. Każdy jakieś ma, ale nie uwypuklaj ich dla wzbudzania litości innych. Miarą dojrzałości i wielkości człowieczej człowieka jest dostrzeżenie i dostrzeganie przez niego własnej małości. 

31. Dziel się sukcesem... w ostateczności i tak zostaniesz pochowany 2 stopy pod ziemią. 

32. Ucz się całe życie. Poznawaj w miarę możliwości nowe rzeczy każdego dnia. Wtedy będziesz się rozwijał. 

33. Nie bądź egoistą. Egoiści nie mają przyjaciół. 

34. Podążaj do swego celu uparcie, trzymaj się jego a zawsze dopniesz swego. 

35. Rozmawiając z innymi mów jak najwięcej o nich samych. Wtedy będą zainteresowani rozmową z Tobą. Słuchaj też, co mówią. 

36. Gdy inni na to zasługują to chwal ich i komplementuj. 

37. Wspomnienia bywają piękne, tylko żeby one nam nie przysłoniły teraźniejszości. 

38. Wydobywaj z ludzi to, co najlepsze i mów o tym do nich. 


Tak refleksyjnie dzisiaj, daleko od polityki, której chwilami mam już dość. Nie można cały czas zastanawiać się i oceniać, co powiedzieli i co zrobili politycy. Kampania wyborcza trwa i na całe szczęście będzie krótka i dobrze, bo nasze polskie wewnętrzne animozje są nam niepotrzebne, szczególnie w obecnych czasach.


Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości