Blog
Tylko po co?
Krzysztof Leski
Krzysztof Leski b.mgr inż.historii, b.dziennikarz mediów wszelkich, od dawna bezrobotny
210 obserwujących 3086 notek 6010514 odsłon
Krzysztof Leski, 19 stycznia 2011 r.

Czas minął

To chyba jedyny pozytyw: "smoleńska" debata Sejmu potrwa najpewniej mniej więcej tyle, ile trwać miała. Sześć godzin. Od 15.00 do 21.00. W istocie praktycznie się już skończyła - teraz premier odpowiada jeszcze na "pytania", a od marszałka zależy, czy i ilu "pytających" dopuści ponownie do głosu "w charakterze sprostowania". Ale to już końcówka.

Zadziwiają mnie wiszące na szczycie SG opinie, że ktoś tę debatę mógł "wygrać". Była, jaka być mogła, jaka być musiała. Dla mnie najlepiej streszcza ją seria "pytań" Beaty Kempy z PiS do premiera: - Czy pan wie, na jakiej pan jest ścieżce i kursie? Czy pan wie, kto pana naprowadza? Czy pan jest na ścieżce prawdy czy kłamstwa? Czy pan będzie w stanie przeprosić wdowę po gen. Błasiku, którego na oczach świata odarto z godności? Nas można straszyć łagrami, ale my jesteśmy na kursie prawdy i kursie sprawiedliwości.

Ciekawe, jak długo jeszcze polscy politycy i media będą wkładać tyle energii w sejmowe spektakle, które z definicji - skoro w tytule mają "Informacja" - nie prowadzą do żadnych efektów. Ani w sferze legislacji, ani jakiejkowiek innej. Na moje oko zabiera to 20-25% czasu posłów.

PS. 21.15 - wicemarszałek Wenderlich (SLD) próbuje wyjaśnić posłowi Brudzińskiemu (PiS), co to jest sprostowanie. Bezskutecznie. Kolejny prostujący, Krzysztof Tołwiński (PiS), zaczyna słowami: "Sprostowanie należy się nam wszystkim" - i zaczyna polemikę z min. Millerem..21.20 - Antoni Macierewicz "prostując" uzasadnia bezsens stosowania konwencji chicagowskiej. Regulamin, kultura parlamentarne, ba - pojęcia słownikowe, to wszystko nieważne.

21.22 - Wenderlich pozwolił Macierewiczowi się wygadać - i skończył.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • Gratulacje Od 4 lat nie napisałem w s24 słowa. Ani posta, ani komentarza. I nie zamierzam....
  • TGV Napoleon Od 4 lat nie napisałem w s24 słowa. Ani posta, ani komentarza. I nie zamierzam....
  • @wzusiech Już rozumiem, z kim mam do czynienia. Przerost ambicji. Żegnam.

Tematy w dziale