b-Lech-blo-G.
Jestem, więc myślę. Myślę, by poznać. Poznaję, aby zrozumieć. Jestem.
9 obserwujących
435 notek
133k odsłony
1186 odsłon

Felieton wstrząśnięty POrządnie

biosys.pl
biosys.pl
Wykop Skomentuj6

    Lech Galicki

    Obecnie media publiczne i komercyjne zatraciły swoją misyjną funkcję obiektywnego informowania społeczeństwa o rzeczywistości. Polski obywatel nie ma (oprócz mikrowyjątków) dostępu do całkowicie wolnych od propagandy informacji z kraju i ze świata.

 Jeżeli ktoś nie zauważył, że w Polsce, najpierw powoli, a potem z coraz większą dynamiką i presją, wprowadzono wprzódy aksamitnie wymuszony na obywatelach naszego kraju przez polityków Platformy Obywatelskiej, propagandzistów i innych aktywistów stan bezwzględnej konieczności milczenia, nie komentowania, a przede wszystkim bezkrytycznej akceptacji wszelkich choćby uderzały w naszą ojczyznę i naród działań premiera, rządu i innych osób i gremiów pochodzących z tej agresywnej w prowadzeniu swojej polityki, noszącej znamiona narcyzmu, egocentryzmu etc., pogrążonej w totalnych przejawach syndromu „rozpędzonego walca” partii – ten albo jest zdyscyplinowanym do nieprzyzwoitego bólu członkiem w/w partii albo zatracił się w odbiorze rzeczywistości, w którą wtłoczono go w latach rządów PO i dopatruje się w zniewoleniu umysłów postawy obywatelskiej, a krytykowanie przejawów wypełzających ze sfer rządowych: zła i głupoty – za warcholstwo i frustrację oszołomów. Pozostają jeszcze ci, którzy zawierzyli całkowicie wirtualnej rzeczywistości fundowanej im przez podporządkowane linii poparcia PO media.

                                   image

 I o czym tu mówić. Zaczyna się od powszechnej świadomości społecznej, że:  gdy PO krytykujesz-z pracy wylatujesz. Dalsze przykłady to tylko progresja pochodnych tej paskudnej zależności. Krytykujesz-wylatujesz, gadasz-spadasz, itd. Czy zauważyłeś czytelniku, że twoi współrodacy albo nie mówią o sytuacji politycznej, czy gospodarczej w Polsce, albo ściszają głosy. To anomalia i tragedia. Porażka demokracji. Istnieją w naszym kraju firmy, w których wprost powiadomiono pracowników, że wszelkie krytykowanie obecnego rządu lub partyjnych funkcjonariuszy PO spotka się z naganą, a w rzeczywistości doprowadzi do zwolnienia z pracy osób mających w tej mierze inne od wymaganych przekonania. Przecież to delikatnie mówiąc dyskryminacja. Polaku myślący inaczej niż każą - szaraku. Bądź w tej sytuacji anormalnej po prostu wolnym człowiekiem i udawaj chociaż, że nie boisz się Prawdy.

  Cicho...! Szaaa...!

Napisano: 2014 rok

Proszę o potraktowanie powyższego słowa przedstawiciela polskiego narodu jako obywatelski głos wielkiego niepokoju. Także moralnego niepokoju. I wszystkich niepokojów cywilizowanego świata. L.G.

Aneks  do przemyślenia felietonu o rzeczywistości - fragment * Kontrola umysłu i propaganda*, Autor: Richard K. Moore
Tłumaczenie: Work Buy Consume Die - * (...) Panująca obecnie dystopia (odwrotność utopii) na wiele sposobów przypomina „Nowy Wspaniały Świat” („Brave New World”) Huxleya, ale na inne sposoby jest uderzająco podobna do „1984” („Nineteen Eight-Four”) Orwella. Widzimy masową inwigilację i całkowitą utratę prywatności. Jak możemy uciec z matrixa propagandy i kłamstw? W „1984” George Orwell szkicuje obraz ciemnego, szarego świata. Ludzie boją się mówić cokolwiek, co byłoby sprzeczne z oficjalną linią partii, a nadzór jest wszechobecny. Nawet myślenie przeciwne partii jest przestępstwem, a myśloprzestępstwa mogą być leczone poprzez radykalną interwencję psychiczną. Informacja jest bacznie nadzorowana przez partyjne media, a zapisy historycznie nieustannie redagowane tak, aby były zgodne z najnowszymi oświadczeniami partii.(...)*

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura