Lech-Blo-G.
Jestem, więc myślę. Myślę, by poznać. Poznaję, aby zrozumieć. Jestem.
13 obserwujących
499 notek
172k odsłony
  284   0

Robert Lewandowski "Sportowy diament i najlepszy ambasador Polski"*/ - dr. W. Żebrowski

Robert Lewandowski Polak, Patriota, Piłkarz
Robert Lewandowski Polak, Patriota, Piłkarz

W najśmielszych snach nie myślałem, że dożyje czasu, kiedy Niemcy będą publicznie chwalić Polaków i błagać o nieodbieranie im prymatu w jakiejkolwiek dziedzinie. Po lekarzach i pielęgniarkach przyszedł czas na piłkarzy.

                                                                                                    

   Dietmar Hamann - były gracz a obecnie ekspert telewizyjny - wyraził pogląd, że z szacunku wobec Gerda Muellera Robert Lewandowski nie powinien nawet próbować poprawić jego rekordu i radził żeby... "odpuścił". W podobnym tonie wypowiedział się Peter Ahrens z "Der Spiegel": "Gdyby tylko ten jeden rekord  mógł zostawić Muellerowi. Czemu? Bo to jest Gerd Mueller!" Trener piłkarzy Augsburga, z którym Bayern grał wczorajszy mecz zapowiadał, że zdecydował zrobić wszystko, aby ochronić rekord G. Muellera. I rzeczywiście czynił to skutecznie, nawet bez pomocy TSUE, do 89 minuty. Ale ostatnie słowo w 90 minucie meczu należało do Polaka. Robert Lewandowski, jak przystało na prawdziwego sportowca, strzelił 41 bramkę pozbawiając Niemców 49 letniego rekordu sportowego Gerda Muellera w liczbie goli w jednym sezonie Bundesligi. Nie poddał się ani prośbom ani presji medialnej i niemożliwe stało się faktem.

    Jednak Lewandowski to nie tylko wielki sportowiec, to także wzorowy polski obywatel, co zgodnie acz niezależnie przyznali Niemiec K.H. Rummenigge i premier RP - Mateusz Morawiecki.Ten ostatni podkreślił dodatkowo talent, ciężką pracę, inteligencję, zdrowy styl życia i zaangażowanie dla klubu oraz dla kraju, w którym mądrze inwestuje  zarobione pieniądze.

                                                                                                            image      


           Oto moje prywatne refleksje:

1/ Mecz z Bayernu z Augsburgiem, poza triumfem R. Lewandowskiego, przypomniał historyczne zmagania polsko-niemieckie z udziałem rodaków walczących przeciwko sobie. Wczoraj, na boisku też tak było, jeden rodak strzelał a drugi bronił. W drużynie Augsburga występowali bowiem aż dwaj Polacy - bramkarz Rafał Gikiewicz i obrońca Robert Gumny.

2/ Szacunek i poważanie Niemców mają tylko wymiernie lepsi, silniejsi, najlepiej grający do jednej bramki.

3/ Niemcy najlepiej czują się w roli mistrzów, których trzeba podziwiać ale nie można detronizować. W obronie swojego statusu hegemona wykorzystują środki sportowe i pozasportowe, legalne i nielegalne, media. Warto o tym pamiętać, ponieważ mecz piłkarski się skończył ale polityczny i ekonomiczny nadal trwa.

4/ Większość obywatelskich cech i osobistych przymiotów R. Lewandowskiego posiadają również członkowie i sympatycy stowarzyszenia Senat Obywateli Szczecina /S.O.S/, a ten światowy wyczyn da się porównać z dokonaniami artystycznymi, naukowymi, organizacyjnymi czy społecznymi w skali kraju, regionu, czy lokalnej każdego z Państwa.

5/ Nowy rekord Bundesligi Roberta Lewandowskiego był także prezentem syna dla matki w rocznice jej urodzin i ojca, któremu tak wiele zawdzięcza. Niech ten fakt oraz zbliżające się Dni Matki i Ojca skierują nasze myśli, uczucie serdecznej wdzięczności ku naszym własnym Rodzicom.

   Jest!!! - 41 gol Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze @@@                                                                  image

6/ Cieszę się, że we Nowym Warpnie mamy najładniejszy Pomnik Matki - dzieło naszego kolegi i wspaniałego artysty Bohdana  Ronin-Walknowskiego, które co roku z wdzięcznością dla AUTORA i dumą całego stowarzyszenia S.O.S przypominam.

        Kochana Mamo, Kochany Tato w niskim pokłonie chylimy przed Wami głowę i składamy Najlepsze Życzenia!

 Wszystkim życzę pogodnego, z zapachem bzu, weekendu.

   Autor

image
Dr n med. Wojciech Żebrowski
 

(* W tytule eseju fragment wypowiedzi o Robercie Lewandowskim -  Karla-Heinza Rummenigge, Prezesa Bayernu Monachium)

Uznany lekarz - ortopeda, chirurg. Absolwent szczecińskiej Pomorskiej Akademii Medycznej. Uczeń prof.Tomasza Żuka -  twórcy szczecińskiej szkoły ortopedycznej. Wiedzę i doświadczenie zawodowe uzupełniał w wiodących klinikach uniwersyteckich Bolonii, Padwy, Florencji i Bresci /stypendysta rządu włoskiego/. Motto: ”Urbem, urbem, mi Rufe,cole et in ista luce vive! ".
  Założyciel i aktywny członek Stowarzyszenia "Senat Obywateli Szczecina"    -  skrót:/S.O.S/ . Od lat Autor, to spiritus movens działań w sferze upowszechniania wysokiej kultury, historii Polski i wszystkiego co służy dobru oraz podwyższeniu intelektualnej jakości egzystencji, w polskich dniach powszednich i świętach narodowych, przede wszystkim  społeczności Szczecina.


******


 Moje konto w Salonie24 z wielką radością udostępniam Osobom nietuzinkowym, które mają do przekazania w przestrzeni medialnej  informacje o sprawach istotnych.

(lg)                                                                                        

 
   
Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport