0 obserwujących
56 notek
18k odsłon
122 odsłony

Targowica

Wykop Skomentuj

Przez targowicę rozumiemy wszystkie partie i organizacje, które dążą do zniszczenia i likwidacji Polski za cenę „stołków” i innych benefitów dla osobników, kierujących tymi partiami. Oficjalnie występują dzisiaj  pod nazwami Platformy Obywatelskiej, PSL, Lewicy i Kofederacji, ale nazwy te nie mają żadnego znaczenia, mogą się dowolnie zmieniać i rozmnażać.
Na dzień dzisiejszy, 24 sierpnia, są już zgłoszone 64 komitety wyborcze. Targowica powtarza swój tradycyjny chwyt mnożenia komitetów wyborczych. Co cztery lata powtarza tę samą tragifarsę i ciągle znajduje naiwnych, którzy dają się na to nabrać.
Celem tworzenia i zgłaszania jak największej liczby komitetów zwykle o bardzo patriotycznych nazwach („Jedność”, „Godność”, „Solidarni Polacy”, „Skuteczni”, „Bezpartyjni”, nawet „II Rzeczpospolita Polska”) jest wywołanie zamieszania w głowach wyborców i urwanie choćby kilku głosów, które miały być oddane po prostu na PiS.
Czy taka sztuczka uda się targowicy jeszcze raz? Targowica może liczyć na staruszków, którzy mają autentyczną sklerozę i w momencie otrzymania karty do głosowania wybierają tę nazwę, która się im najbardziej podoba, np. „Wolność i Niezależność”. Drugą grupką może być młodzież, która nigdy nie interesowała się polityką, cztery lata temu była jeszcze dziećmi, a w momencie głosowania będzie się kierowała podobnym „motywem” jak staruszkowie, tzn. zagłosuje na tę nazwę, która się jej najbardziej podoba, np. „Nowy Kukiz”. Wreszcie może liczyć targowica na zwyczajne pomyłki, które w warunkach długiej i skomplikowanej listy mogą się zdarzyć.
W rzeczywistości polska scena polityczna jest tak prosta, jak to nam podpowiada zdrowy rozsądek, a co słusznie streścił Ziemkiewicz, że są dwie partie: polska czyli patriotyczna i antypolska czyli targowica. Dodam wskazówkę wyborczą dla tych, którzy chcieliby zagłosować prawidłowo, a nie są pewni, o czym tu mówimy: partia polska to Prawo i Sprawiedliwość.   Targowica to wszystkie inne komitety wyborcze.
Oczywiście na targowicę będzie zawsze głosował jej stały elektorat powodowany nienawiścią do Prawa i Sprawiedliwości, czyli do Polski.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka