15 obserwujących
544 notki
187k odsłon
91 odsłon

Całkiem "eko"

Wykop Skomentuj3

Befsztyk może być surowy, średni lub wypieczony. Dla mnie. Dla wielu innych befsztyk po pierwsze jest koszer lub halal, albo też nie. Ten pierwszy jest smaczny tym drugim się krztuszą i zwracają.
Spoko. Jaka religia taka dieta, w ich przypadku bez sensu, zapraszam do mojej, na dzieńdobry serwujemy schabowego, befsztyki zaś dzielimy na świeże i te do kubła.
Współczesne ruchy parareligijne też chętnie sięgają po "halal", nazywając ją po nowemu "eko" . Weźmy kwestę emisji dwutlenku węgla. Niby prosta sprawa, atom węgla i dwa atomy tlenu, dla fizyka nierozróżnialne, ale nie dla ekologów. CO2 z drzew skamieniałych w węgiel - najgorsze zło. CO2 z drzew świeżo ściętych - na ogół eko, czyli spoko. Jeżeli ścinał je brodaty ekolog w ramach unijnego grantu "Energia Odnawialna" - supereko. Jeżeli ścinał je pisowski leśniczy - równie złe jak CO2 z kopalni a może i gorsze.
Nowa religia ma też swoje tajemnice. Wielką tajemnicą jest np. co powstaje w wyniku spalania "błękitnego paliwa" z rury Nordstream. My wiemy co i ekolodzy też wiedzą co, ale za skarby świata nie powiedzą tego na głos, bo Gazprom cofnie finansowanie.
Anyway, tuż przed świętami skończył mi się w piecu olej, dla niepoznaki nazwany… no właśnie, ekoterm plus. Nie tak całkiem bez sensu, bo spalany jest w piecu certyfikowanym na ogrzewanie alpejskich kurortów. Grzeję, panie, jak Szwajcar. Ale wyszło tak, że w same święta olej się skończył, a w święta oleju nie wożą. Dowiozą po Nowym Roku. Przestawiłem się w związku z tym na ogrzewanie kominkiem. Drzewo kominkowe w porównaniu z ekotermem nie kosztuje nic, topowy piec na olej kosztował mnie 10 tysi, kominek z castodramy - 800 pln.
Kominek sprawność ma dramatycznie niską, dymi jak pancernik Potiomkin, ale jest 100% eko w sensie CO2, z paragrafu o energii odnawialnej. Stałem się bardziej eko niżbym się cały obłożył panelami, a o ileż taniej.
Niech to tłumaczy, kto rozum ma, jak mawiał pan Pasek.

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale