17 obserwujących
593 notki
206k odsłon
  1157   2

Czarny dzień Czarnego Luda (UFC 259).

No i stało się, Rada Mędrców skreśliła słowo Murzyn z polszczyzny, stwierdzając, że jest nie tylko obraźliwe ale i archaiczne. Już się tak nie mówi. Jak się mówi Rada się nie wypowiedziała, a szkoda. Z tą archaicznością mógłbym się zgodzić, już w latach 90-tych np. młodzież nie używała słowa Murzyn, młodzież na Murzyna mówiła bambus.
Na to, Żeby sprawdzić, jak mówi młodzież teraz, mam za słabe nerwy. Proponuję profesorowi, który odstawił Murzyna do lamusa, żeby sam sprawdził, ostatecznie płacą mu za obsługę serwisową naszego języka.
Mógłbym skorzystać z przywileju siwych skroni i wciąż nazywać Murzyna Murzynem, ale stać mnie na więcej, więc opiszę ostatnią galę Walk W Klatce UFC, gdzie dwóch dzielnych czarnoskórych próbowało odebrać mistrzowskie pasy dwóm białym. W wadze muszej jakiemuś Ruskowi, w półciężkiej - naszemu Jaśkowi Błachowiczowi.
Walki w klatce obwarowane są mnóstwem humanitarnych zasad, nie wolno np. wydłubywać oczu, albo - pardon le mot - wyryć z kolana w ryj kolesiowi na czworakach. A szkoda, chciałoby się dodać. Wspomniany Rusek wpadł na pomysł, że podniesie sponiewieranego Czarnego  z maty i dopiero wtedy zasadzi mu kolano w twarzoczaszkę. Jak pomyślał tak zrobił, ale źle policzył wzrost delikwenta, który w chwili utraty przytomności wziąż delikatnie dotykał podłoża kolanem. A klęczącego Czarnego też nie wolno kopać po głowie. Nieznajomość przepisów szkodzi. W tym przypadku zaszkodziła obu panom, tego czarnego kosztując utratę przytomności, tego białego utratę mistrzowskiego pasa w wyniku dyskwalifikacji.
Polak za to potrafił, w swojej walce Jasiek wyciągnął wnioski z porażki Ruska i po prostu usiadł na swoim czarnoskórym przeciwniku miarowo okładając jego czaszkę swoimi piąchami wielkości czajnika. Ta prosta strategia wystarczyła by pokonać pretendenta, którego już przed walką buki obwołały nowym mistrzem, bo nigdy z nikim nie przegrał, w przeciwieństwie do Jaśka, którego wynoszono z klatki jakieś osiem razy.
Na korzyść Czarnego zapiszmy, że po walce podsumował swoją porażkę nienagannym angielskim, na który Jasiek odpowiedział swoim, równie płynnym, ale niemal niezrozumiałym polskawym wolapukiem.


https://sport.tvp.pl/52660448/ufc-259-jan-blachowicz-wygral-z-israelem-adesanya-pokonalem-jednego-z-najlepszych
https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2021-03-07/ufc-259-petr-yan-zdyskwalifikowany-aljamain-sterling-nowym-mistrzem/

Lubię to! Skomentuj40 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport