17 obserwujących
615 notek
211k odsłon
  78   3

Niemożliwe, albo bezsilność przymierza nauki z biznesem.

"Wszystko jest trudne zanim stanie się proste" mawiają jedni i jest to najczystsza prawda.

"Co wydaje się łatwe, okazuje się trudne, a co trudne - niemożliwe" mówią inni, a ktokolwiek próbował przymocować karnisze, przyzna, że to prawda nawet prawdziwsza.

Jeśli ktoś nazwie swojego kotleta Niemożliwy Burger, doświadczeni już wiedzą, że mu ten burger nie wyjdzie, bo wyjść nie może. Ktokolwiek widział, ktokolwiek żuł, potwierdzi, że Impossible Burger, roślinny produkt udający mięsny obecny w ofercie kilku fastfudów to produkt chybiony. Pominę kwestię czy normalne burgery tych sieci się nadają. Jeśli chodzi o White Castle, nieobecną w Polsce a względnie popularną w Stanach, Impossible jest lepszy od ich normalnego burgera, ale fakt ten jest miarą nędzy ich zwykłej oferty, a nie jakości Impossible.

Zagadnienie wykracza poza ciekawostkę dla smakoszy burgerów. Tak się składa, że zamienniki mięsa w ogóle, a wołowiny w szczególności cieszą się statusem - jak ja to nazywam - biznesu specjalnej troski. Produktu, który udaje coś więcej niż jest. To taka szczególna półka, jak materace, obiecujące panom w średnim wieku spokojny sen bez bólu pleców, aparaty słuchowe w cenie piętnastu emerytur razem wziętych, kołdry z wielbłądziej wełny, pokazy ekskluzywnych garnków etc.

Na ten rodzaj oszustwa podatni są nie tylko "starsi, niewykształceni, z mniejszych miejscowości". Jeśli zielonego burgera opakować w opowieść o ratowaniu planety przed metanem wydzielanym przez bydło, to akcje firmy produkującej takie cudo łykną nawet młodzi, wykształceni z wielkich miast od Paryża po NY. I wtopią boleśnie.

A mówimy tu o względnie łatwym do podrobienia mięchu mielonym, gdzież wegańskim podróbkom do pieczeni wołowej czy schabowego. Jeśli chcemy się cieszyć bezmięsnym kotletem, to wciąż najlepiej: "kanie oczyścić, osolić, obtoczyć w mące, następnie w jajku, potem w bułce tartej. Smażyć na patelni. Najlepiej smakują ciepłe."

https://www.fool.com/investing/2022/07/19/is-beyond-meat-stock-a-buy/
"Beyond Meat (BYND -6.93%), one of the world's largest producers of plant-based meat products, went public at $25 a share in May 2019. Its stock opened at $46 on the first day, soared to an all-time high of $234.90 two months later, and subsequently pulled back to the mid-$30s."

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale