17 obserwujących
159 notek
105k odsłon
907 odsłon

Świat za 20 lat

Wykop Skomentuj34

Sen miałem proroczy.
Stawiam proroctwo na AD 2048. 

Ameryka

- Unia USA, Kanady i Meksyku wprowadziła zaporowe cła importowe na towary z Azji, Afryki i Ameryki Południowej.

- Flota zablokowała Kanał Panamski, po stracie Tajwanu kordonem otoczyła Japonię, blokuje kanały przemytnicze na Oceanie Arktycznym.

- USD dominuje w Ameryce i resztkach UE (Anglia, państwa Beneluksu, Niemcy, północna Francja).

Europa:

- Euro od ponad 10 lat nie istnieje. Europa w rozliczeniach używa USD, a lokalnie walut narodowych. Najsilniejszą z nich i jedyną powszechnie akceptowalną jest Nowa Marka Niemiecka.

- Wschodnia część Rosji zajęta została przez Chiny. Zachodnia jest państwem stowarzyszonym z UE. Trybunał w Strasburgu nakazał niedawno Rosji wycofanie się z reformy mediów.

- Południe europy jest wyludnione, część regionów zmieniła się w strefy SPA dla mieszkańców bogatej północy, resztę zamieszkują ubodzy emeryci. Strukturalne bezrobocie sięga 40%. Jedyną zorganizowaną formą władzy jest Cosa Nostra.

Afryka:

- Ekspansja gospodarcza Nigerii oraz militarna Egiptu nabierają tempa. Powstała Unia Afrykańska, która jest obecnie najszybciej rozwijająca się częścią globu. Silnym patronem Unii są Chiny.

Azja:

- Komunistyczna Partia Chin przygotowuje się do przyszłorocznych obchodów 100-lecia swojego istnienia. Plan 100-letni wykonany został z nawiązką. Chiny są światowym liderem gospodarczym, przewaga technologiczna i dominacja militarna zapewniła bezprecedensowy pokój w Azji Centralnej i Afryce. Społeczeństwo wyraża głośny sprzeciw przed przenoszeniem produkcji do Europy Centralnej.

- Indie wychodzą z kryzysu spowodowanego upadkiem kapitalizmu zachodniego. Wielki głód pochłonął w Indiach 400 milionów ofiar.

- Izrael zapowiada budowę muru na granicy z Turcją i Indiami w celu obrony terytoriów rdzennie Izraelskich.

Polska:

Tu sen się urwał. Jak myślicie, co będzie?

Wykop Skomentuj34
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka