51 obserwujących
375 notek
418k odsłon
  2284   0

Jak Jakub R. Srebrną „prostował“.

Przed komisją weryfikacyjną ds. warszawskiej reprywatyzacji zeznaje dzisiaj warszawski adwokat Robert Nowaczyk (zgodził się na ujawnienie swoich danych), znany szerszej publiczności i organen ścigania z reprywatyzacji m.i. działki pod dawnym adresem Chmielna 70, jako „król reprywatyzacji“.

Robert Nowaczyk w trakcie zeznań nawiązał do działki przy ul. Srebrnej 16. Tej samej, na której spółka Srebrna planowała budowę K-Towers. Jak stwierdził, w sprawie działki był kontaktowany przez byłego wiceszefa warszawskiego Biura Gospodarki Nieruchomościami Jakuba R. oskarżonego obecnie w sprawie dotyczącej reprywatyzacji piętnastu warszawskich nieruchomości i wraz z innymi ośmioma osobami odpowiadajacego za przyjęcie lub wręczenie lapówek w wysokości 50 mln zł.

- Tam są otwarte roszczenia reprywatyzacyjne. Póki nie zostaną zamknięte, nie ma możliwości, żeby ktoś coś tam wybudował. Prosił mnie, żebym spróbował skupić roszczenia wobec Srebrnej 16, wtedy miałaby czystą sprawę - zeznał Nowaczyk.

Według Nowaczyka, były wiceszef warszawskiego Biura Gospodarki Nieruchomościami Jakub R. został zatrudniony w stołecznym ratuszu w 2006 r. dzięki rekomendacji byłego wiceszefa CBA, a obecnie posła PiS i sekretarza stanu w KPRM Macieja Wąsika, wyłącznie w tym celu aby "załatwić sprawę Srebrnej 16". 

- Jakub R. wielokrotnie mi opowiadał, że został zatrudniony w Biurze Gospodarki Nieruchomościami, by "wyprostować" sprawę Srebrnej, żeby załatwić sprawę roszczeń, żeby nikt nigdy nie mógł "bruździć" w księgach wieczystych.

Minister Maciej Wąsik (w 2015 nieprawomocnie skazany przez sąd I instancji za przekroczenia uprawnień a następnie ułaskawiony przez prezydenta Andrzeja Dudę) już wcześniej w rozmowach z dziennikarzami zaprzeczał, by kiedykolwiek załatwiał w ratuszu pracę Jakubowi R. a dzisiejsze zeznania Nowaczyka nazwał na TT “fejkami".

Nie komentuję, nie oceniam, trudno to wszystko zweryfikować i uporządkować ale nie da się ukryć, że w ciekawych czasach żyjemy. W bardzo ciekawych choć niekoniecznie sympatycznych. 

https://www.youtube.com/watch?v=T9sU9ofm4J4

https://www.youtube.com/watch?v=EfvBMQut1Lw


Lubię to! Skomentuj165 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka