Pokolenie Apokalipsy
Po pierwsze, BÓG. Po drugie - Ojczyzna.
13 obserwujących
147 notek
116k odsłon
16755 odsłon

Nie żyje Wiktor Bater

Wykop Skomentuj34


Wczoraj, we wtorek 7 kwietnia zmarł Wiktor Bater. To on, jako pierwszy powiadomił opinię publiczną o katastrofie prezydenckiego Tupolewa pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r. Był dziennikarzem i korespondentem wojennym. Miał 53 lata. Przyczyna śmierci nie jest podana, choć wiadomo, że zmagał się z chorobą.


Wiktor Bater urodził się 24 września 1966 w Warszawie. Pracę w mediach rozpoczął w 1992 r. Od 1994 r. pracował dla Polskiego Radia, TVP i TVN jako korespondent polskich mediów w Rosji. W latach 2009-2011 r. był korespondentem "Wydarzeń" i Polsat News w Moskwie. Do września 2019 r. był szefem newsroomu Superstacji. Był także ekspertem i komentatorem spraw wschodnich.


- „Potworne zamieszanie. Z nieoficjalnych, absolutnie nieoficjalnych informacji uzyskanych przeze mnie od delegacji, która miała spotkać prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku wynika, że samolot prezydenta rozbił się przy podchodzeniu do lądowania. Informacja najnowsza jest taka: nie ma co zbierać” - informował ze Smoleńska 10 lat temu. 


Za swój wkład w Smoleńsku otrzymał nagrodę Grand Press w kategorii News. Dostał również nominację do tytułu Dziennikarza Roku miesięcznika "Press".


Napisał książkę pt: "Nikt nie spodziewa się rzezi: notatki korespondenta wojennego", wydaną w 2008 r. Opisywał w niej życie w oblężonym Sarajewie, Bagdad w trakcie amerykańskiej okupacji, czy akcję w Biesłanie 1 września 2004 r., gdzie odniósł niegroźne rany.


Dzięki niemu opinia publiczna wiedziała o sytuacji i konfliktach zbrojnych na Bałkanach, w Czeczenii, Afganistanie, Izraelu, Iraku i Bliskim Wschodzie.
Wykop Skomentuj34
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura