Blog
Łukasz Maksymilian Barczyk
Łukasz Barczyk
Łukasz Barczyk Polak. Katolik. Za Życiem!
8 obserwujących 63 notki 37301 odsłon
Łukasz Barczyk, 6 lutego 2019 r.

Prezydent Duda chce w stolicy pomnik ku czci Mazowieckiego

815 70 1 A A A


- To były wielkie chwile, powinny być upamiętnione pomnikiem Tadeusza Mazowieckiego - wyjaśnił Andrzej Duda pytany wczoraj przez Bogdana Rymanowskiego na antenie Polsat News.

 

Prezydent uważa, że zasadnym jest postawić taki pomnik w Warszawie. - Mam nadzieję, że rada Warszawy podejmie tę inicjatywę - powiedział. Na pytanie, czy spotka się z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim, aby omówić ten projekt odpowiedział: jeżeli tylko będzie taka wola, ja jestem gotów wspierać ten pomysł i tę ideę, bo uważam, że taki pomnik powinien się w Warszawie znaleźć.

 

- To była postać, wielce zasłużona właśnie jako człowiek, który walczył o odzyskanie przez nas wolności - wyjaśnił prezydent Duda o premierze Tadeuszu Mazowieckim.W kilku słowach. Otóż proponuję panu Dudzie, aby nie skąpił nie swego grosza i od razu postawił nie pomniki, lecz monumenty, pozostałym swym mentorom i mistrzom myśli polityczno-historycznej. Prezydent Warszawy nie będzie przeciwny uhonorowaniu rodaków żony „prezydenta wszystkich Polaków”, bo jakże wystawić pomnik Mazowieckiemu bez Geremka i Bartoszewskiego! Skoro już o pomniku mowa – niech i sobie wraz z nimi wspólny od razu postawi. Tak na przyszłość.  Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Po pierwsze, BÓG. Po drugie - Ojczyzna.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Witam Panie Arkadiuszu. Dziękuję za rzeczowe podsumowanie tematu konferencji, z której...
  • Proponuję spakować walizki i wrócić na stepy Kazachstanu.
  • @dodozaur  Zbiurokratyzowany socjalizm, czyli "przyjazne państwo".

Tematy w dziale Polityka