Ł. M.
Po pierwsze, BÓG. Po drugie - Ojczyzna.
9 obserwujących
75 notek
44k odsłony
845 odsłon

Prezydent Duda chce w stolicy pomnik ku czci Mazowieckiego

Wykop Skomentuj70


- To były wielkie chwile, powinny być upamiętnione pomnikiem Tadeusza Mazowieckiego - wyjaśnił Andrzej Duda pytany wczoraj przez Bogdana Rymanowskiego na antenie Polsat News.

 

Prezydent uważa, że zasadnym jest postawić taki pomnik w Warszawie. - Mam nadzieję, że rada Warszawy podejmie tę inicjatywę - powiedział. Na pytanie, czy spotka się z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim, aby omówić ten projekt odpowiedział: jeżeli tylko będzie taka wola, ja jestem gotów wspierać ten pomysł i tę ideę, bo uważam, że taki pomnik powinien się w Warszawie znaleźć.

 

- To była postać, wielce zasłużona właśnie jako człowiek, który walczył o odzyskanie przez nas wolności - wyjaśnił prezydent Duda o premierze Tadeuszu Mazowieckim.W kilku słowach. Otóż proponuję panu Dudzie, aby nie skąpił nie swego grosza i od razu postawił nie pomniki, lecz monumenty, pozostałym swym mentorom i mistrzom myśli polityczno-historycznej. Prezydent Warszawy nie będzie przeciwny uhonorowaniu rodaków żony „prezydenta wszystkich Polaków”, bo jakże wystawić pomnik Mazowieckiemu bez Geremka i Bartoszewskiego! Skoro już o pomniku mowa – niech i sobie wraz z nimi wspólny od razu postawi. Tak na przyszłość.  Wykop Skomentuj70
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka