5 obserwujących
214 notek
36k odsłon
  103   0

Owocowanie Karola Wojtyły

Dziedzictwo Świętego Rodzin w gospodarce cyfrowo opartej na wiedzy.

Cesarstwo Rzymskie Biurokracji Brukselskiej

Szukanie sposobów na uniknięcie cyfrowego zniewolenia, szukanie sposobów na taką modernizację obyczajów i ustroju by każdy umierał z poczuciem sensu życia, skłania do głębszej refleksji o istnieniu. O osobie we wspólnotach.

Wielu moich znajomych zwraca się w tych poszukiwaniach do myśli i wskazań św. Jana Pawła II, naszego przewodnika nie tylko do życia wiecznego, nie tylko do Trzeciej Niepodległości, ale i do powiązania dwóch płuc Europy. W tym do powinności Polaków wzmacniania chrześcijańskim, wschodnim płucem, zlaicyzowanej Europy.

To był cywilizacyjny zamysł wsparcia Papieża naszego udziału w Unii Europejskiej. Zamysł wciąż aktualny pomimo pasma porażek Polskiego humanizmu z Brukselskim aprioryzmem.

Gospodarka oparta na wiedzy

Pytanie o alternatywę dla zaleceń Unijnej biurokracji, prowadzących nas obecnie poprzez uliczne barbarzyństwo do cyfrowego zniewolenia, to pytanie o zdolność naszych politycznych przedstawicieli do przyjęcia nowych paradygmatów gospodarowania dla powszechnego i sprawiedliwego wykorzystywania nowoczesnych technologii. Zdolność opracowania strategii i wprowadzenia instytucji infrastruktury cyfrowo poszerzanej kultury pamięci.

Niestety, nie możemy przy tym liczyć na wsparcie akademickiej refleksji społeczno - gospodarczej, bowiem ona kierunkowana jest przez centra zarządzania kapitałem na wprowadzanie ideologii segmentacji, segregacji i wykluczania. Z wykorzystaniem cyfrowo udoskonalonego systemu komercyjnego rozwoju wiedzy.  

Dlatego, jak to przedstawiłem na rysunku 1 w tekście Bezbronne Dziedzictwo, potrzebna jest społeczna inicjacja elementów Infrastruktury kultury pamięci zgodnie z narodowymi możliwościami solidarnego rozwoju wiedzy. Prowadząca do integracji systemu edukacji.

Rodzina dla przyszłości

Ze słów Karola Wojtyły, a dokładniej ze słów Lubelskiej Szkoły Personalizmu, mogłaby Europa nie tylko uczynić tarczę antykowidową ale i globalne Betlejem XXI wieku. Przyjmując to wskazanie Prymasa Stefana Wyszyńskiego z Kolonii na miesiąc przed wyborem „Naszego Papieża”.

Trzeba nam do tego nowego wymiaru infrastruktury wolności gwarantowanej Polską Konstytucją. Trzeba nam do tego Internetu Ludzi dla cyfrowej humanizacji kultury.

image

Rys. 1. Uruchamianie zasobów zintegrowanego systemu edukacji. Opracowanie własne Andrzej Madej.  

Na rysunku 1 przedstawiam zasoby takiego procesu udostępniania rodzicom możliwości wyboru odpowiedniej szkoły z oferty rynku Kolonii Akademickich. Rynku oferującego rodzinom w Europie narodów bez granic, wsparcie domowego wychowania postaw - szkolną edukacją kompetencji. 

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale