Kraków 20.09.2017. Autor Andrzej Madej.
Kraków 20.09.2017. Autor Andrzej Madej.
Andrzej.Madej Andrzej.Madej
84
BLOG

Zaproszony do debaty

Andrzej.Madej Andrzej.Madej Edukacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 0

Na moim przystanku Narodowego Kongresu Nauki.

Naturalnym dopełnianiem wydłużania długości życia w świecie ograniczonych zasobów, jest zmniejszanie się liczebności kolejnych pokoleń. Procesy demograficzne, skutkują zmianami w stylu życia i w ustroju życia publicznego. Coraz liczniejsi nestorzy, stawać się powinni gwarantami zrównoważonego rozwoju Europejskich narodów.

Nowoczesność testem wolności
 
Samodzielne podnoszenie dobrostanu społecznego dzięki nowoczesnym technologiom, wymaga rozwoju narodowych standardów wzmacniania kompetencji do pracy dobroczynnej. Wymaga edukacji do solidarności, jako źródła pomyślności wspólnot. Narody nie potrafiące wprowadzać innowacji do kultury solidarności, stracą sens samostanowienia.
 
Solidarny rozwój wiedzy
 
Wykorzystywane globalnie otwartych zasobów wiedzy do aktywności gospodarczej, zobowiązuje do roztropnego identyfikowania zainteresowań i potrzeb. Państwowe administracje służyć powinny samodzielności, by dzięki samorządności,  owocowała solidarnością. Pomocna im będzie klarowność polityk rozwojowych, określanych wskaźnikiem solidarnego rozwoju wiedzy.
 
Czworobok gospodarki
 
Dzięki solidarnemu rozwojowi wiedzy, najmocniej wzmacniać się będą owoce historycznie pierwszego z sektorów gospodarki; sektora dobroczynności. Operujące racjonalnością zysku sektory; rolnictwa, przemysłu i usług, dopełniają czworobok gospodarki opartej na wiedzy. W którym ekonomia jest nie tylko roztropną, ale i dobroczynną troską o rozporządzanie zasobami materialnymi.
 
Tsunami nienawiści
 
Muzułmanie zostali zaproszeni do świata chrześcijańskiej miłości bliźniego, dla zaradzenia gospodarczym skutkom starzenia się Europy. Odrealnieni mentalnie od ciężarów rzeczywistości, religią odpłacającą świętością zabicie niewiernego, napędzają się dialektyką pożądania i śmierci. Do ostatecznego rozwiązania problemów demograficznych w naszej cywilizacji, nie potrzebują ani nowoczesnych technologii, ani ustaw norymberskich.
 
Uczelniane kolektywy
 
Polska chwilowo odgrodzona od tych zagrożeń, dla korzystania z otwartych zasobów wiedzy, potrzebuje sprawnych ośrodków pracy naukowej. Pionowa relacja mistrza i ucznia wobec prawdy, wymaga dodatkowo wyobraźni solidarności. Tej wyobraźni, której nie spotka się w uczelnianych kolektywach poprawności politycznej. 
 
Laboratorium sieci wiedzy
 
Ustawa proponowana przez ministra Gowina, nie jest remedium na zagrożenia przyszłości. Podobnie jak dobre sądy, nie są remedium na słabości naszych domów. Wyzwania zmian demograficznych i religijnych w Europie, wymagają spotkań w sieci narodowych parków rekreacji przy wprowadzaniu nowoczesnych wynalazków.
 
Kultura przestrzeni
 
Korzystanie z takich sieci, nazywanych ekosystemami innowacji rozwojowych, zapowiada rządowa Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju. Uzupełnia ustawa Gowina. Ale to nie wystarcza na pokonanie wyzwań zapętlanych przez naszych sąsiadów. Potrzeba nam jeszcze politycznego wysiłku budowy przestrzeni narodowych spotkań.


Do korzystania z wolności czasu Kairos, w porządku czasu Chronos,  
trzeba przestrzeni kultury solidarności z biegiem Wisły. 

Posiwiały szatyn, 182 / 82.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo