7 obserwujących
88 notek
267k odsłon
2933 odsłony

Toksyczna Polska? Naród wspaniały - tylko ludzie k***y! Słowa Piłsudskiego wciąż aktualne?

Wykop Skomentuj232

Podczas zakupów w jednej z warszawskich Biedronek natrafiłam na kilka osób, które w żaden sposób nie potrafiły stosować się do podstawowych zasad bezpieczeństwa. Jedna z kobiet w wieku ok. 32-lat nie zważając na innych kupujących zaczęła się przeciskać i wymuszać dostęp do wystawianych na palecie warzyw i owoców. Na prośbę o to - aby zachowała odstęp i zaczekała chwile zanim zrobi się luźniej - zareagowała z agresją. Zaczęła używać słów powszechnie uznawanych za obelżywe. Patrząc na to z boku można było wyczuć w niej coś toksycznego. Jednocześnie jest roszczeniowa postawa ukazała bezmiar głupoty i nieodpowiedzialności. Własne i innych zdrowie jest nie istotne. Ważniejsze są banany i rzodkiewka. Wśród pozostałych klientów również dało się wyczuć głupotę i agresje. Złowrogie spojrzenia i ciche komentarze wydobywające się spod maseczek nie należą do rzadkości. Zazwyczaj okraszone przy tym niecenzuralnymi słowami. A wszystko tylko po to - aby dokonać zakupu i byleby tylko nikt nie stanął na drodze. A jeśli już ktoś stanie - najlepiej zastawić mu drogę i wydać z siebie pełen toskyczności stek obelżywych słów.


Ale jeszcze więcej emocji budzą doniesienia medialne dotyczące hejtu jaki wylewa się wobec pracowników medycznych. Na stronie głównej jednego z wiodących serwisów informacyjnych - lekarka żali się, że dwa razy dostała pogróżki. Ponoć otrzymała kilka anonimowych listów, w których "nakazywano" jest niewracanie do domu. Jakiś "życzliwy" sąsiad uważa, że obecność lekarki w kamienicy jest zagrożeniem dla innych mieszkających.  Na forach internetowych tego historie są dość często przestawiane. W podobnym tonie można przeczytać o hejcie wobec osób, które wróciły z zagranicy. Oskarża się ich o sianie zarazy. Padaja przy tym dość nienawistne i pełne toskyczności słowa. 


Na szczęcie wielu z nas potrafi zachować się przyzwoicie. Potrafimy stanąć na wysoki zadania i pokazać czym jest empatia i solidarność. Jedna z takich osób jest Arkadiusz z Warszawy, właściciel niewielkiej restauracji. Codziennie do szpitala zakaźnego dostarcza darmowe obiady lekarzom i pielęgniarkom. Ostatnio głośno było o pewnej emerytce, która ze swojej "trzynastki" zakupiła środki ochronne dla kilku pielęgniarek. Emocje rozpala również porażają historia lekarza - Łukasza Goździewicza, który pomimo skrajnego wyczerpania opiekował się zarażonymi koronawirusem. Obecnie bohater sam walczy o własne życie w szpitalu w Poznaniu. Historii tego typu w mediach jest wiele. To budzi podziw i daje nadzieje, że jako naród jesteśmy wspaniali ale niektórzy z nas to jednak k...  


Słowa Marszałka Piłsudskiego aktualne kiedyś i dziś? ...?! Jak to jest z nami naprawdę?!

image

Zobacz galerię zdjęć:

+1 zdjęcie
Wykop Skomentuj232
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo