Okiem rewolucjonistki i...
Words are like weapons, they betray
10 obserwujących
150 notek
388k odsłon
  117851   0

Papież Franciszek: Katoliku - homoseksualizm nie jest grzechem!

19-letni bezdomny gej "spisany na straty"! Jak wygląda życie pozbawionych nadziei?!


Papież Franciszek: Geje nie powinni być marginalizowani - a powinni stanowić integralną część społeczeństwa!


Jakiś czas temu słowa Papieża Franciszka zelektryzowały cały świat! W jednym z wywiadów powiedział: "Jeśli ktoś jest homoseksualistą i z dobrą wolą poszukuje Boga, kimże jestem aby go oceniać”. Potem dodał, że "geje nie powinni być marginalizowani i powinni stanowić integralną część społeczeństw, w których żyją". Papież przypomniał jednocześnie nauczanie Kościoła Katolickiego - według niego sam homoseksualizm nie jest grzechem. Całkiem niedawno amerykańskie media doniosły o tym, że Papież do chilijskiego geja - ofiary pedofilii powiedział: To, że jesteś gejem nie ma żadnego znaczenia! Bóg Cię kocha takim jakim jesteś. I nie ma żadnego znaczenia to co mówi inni ludzie"


W tym samym czasie jeszcze większe zdziwienie wzbudził - laureat Pokojowej Nagrody Nobla, arcybiskup Kapsztadu Desmond Tutu, który wprost powiedział, że wolałby pójść do piekła, niż oddawać cześć "homofobicznemu Bogu". "Odmawiam pójścia do homofobicznego Nieba. Rzekłbym: Przepraszam, ale wolę iść gdzie indziej" - stwierdził abp Tutu. Jego zdaniem kampania przeciw homofobii przypomina kampanię walki z segregacją rasową. - "Jestem w to tak samo zaangażowany, jak w walkę z apartheidem. Dla mnie to ten sam poziom" - powiedział abp Desmond Tutu.  


Niektórzy nie pamiętają albo nie chcą pamiętać słów najważniejszej osoby w kościele katolickim! Hejt wykorzystują jako "najważniejszy element miłości katolickiej". Tak przynajmniej twierdzi Damian z Warszawy - który zajmuje się usuwaniem treści UGC nawołujących do agresji i przemocy w jednym z najbardziej popularnych serwisów społecznościowych w Polsce. "Często spotykam się z tym, że ludzie zamieszczają fotki z ukochaną osobą i np. deklarują wiarę katolicką albo miłość do porzuconych zwierząt, a zaraz potem piszą posty pełne nienawiści np. wobec żydów albo gejów używając przy tym najbardziej toksycznego i obrzydliwego języka!"  Damian także dodaje, że hejt stosowany jest również przez przeciwników wiary katolickiej. "Ten problem dotyczy też ludzi po przeciwnej stronie barykady" . A z czego to wynika? Z naszych bezpośrednich uwarunkowań społeczno - kulturowych a może z tego, że wydaje nam się że tylko my i nikt inny - mamy monopol na prawdę?!  


Jaki sens ma dziś wojna światpoglądowa? ...i czy prawdziwy katolik nie powinien zachować daleko idącej powściągliwości w publicznej ocenie - legalizacji związków partnerskich w myśl zasady boskiej "nie osądzaj aby samemu nie być sądzonym" oraz "kochaj bliźniego jak siebie samego"? Angażując się w spór i wykorzystując hejt jako "narzędzie miłości katolickiej" nie staje się przysłowiowym kołtunem?


PS...i niby jak miłość dwóch przypadkowych gejów może destrukcyjnie wpłynąć na rodziny katolickie?


imageCo powiedziałby Jezus przeciwnikom ideologii LGBT?

https://www.salon24.pl/u/madonna/996099,co-powiedzialby-dzis-jezus-przeciwnikom-ideologi-lgbt

 Zobacz galerię zdjęć:

+2 zdjęcia +3 zdjęcia
Lubię to! Skomentuj298 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo