0 obserwujących
15 notek
99k odsłon
68610 odsłon

Papież Franciszek: Katoliku - homoseksualizm nie jest grzechem!

Wykop Skomentuj295

Tego nie możesz przegapić: Homoseksualna tożsamość nazizmu? Szaleństwo katolickiego serwisu informacyjnego! Czytaj: https://www.salon24.pl/u/madonna/964916,homoseksualna-tozsamosc-nazizmu-szalenstwo-katolickiego-serwisu-informacyjnego 

Papież Franciszek: Geje nie powinni być marginalizowani - a powinni stanowić integralną część społeczeństwa!


Jakiś czas temu słowa Papieża Franciszka zelektryzowały cały świat! W jednym z wywiadów powiedział: "Jeśli ktoś jest homoseksualistą i z dobrą wolą poszukuje Boga, kimże jestem aby go oceniać”. Potem dodał, że "geje nie powinni być marginalizowani i powinni stanowić integralną część społeczeństw, w których żyją". Papież przypomniał jednocześnie nauczanie Kościoła Katolickiego - według niego sam homoseksualizm nie jest grzechem. Całkiem niedawno amerykańskie media doniosły o tym, że Papież do chilijskiego geja - ofiary pedofilii powiedział: To, że jesteś gejem nie ma żadnego znaczenia! Bóg Cię kocha takim jakim jesteś. I nie ma żadnego znaczenia to co mówi inni ludzie"


W tym samym czasie jeszcze większe zdziwienie wzbudził - laureat Pokojowej Nagrody Nobla, arcybiskup Kapsztadu Desmond Tutu, który wprost powiedział, że wolałby pójść do piekła, niż oddawać cześć "homofobicznemu Bogu". "Odmawiam pójścia do homofobicznego Nieba. Rzekłbym: Przepraszam, ale wolę iść gdzie indziej" - stwierdził abp Tutu. Jego zdaniem kampania przeciw homofobii przypomina kampanię walki z segregacją rasową. - "Jestem w to tak samo zaangażowany, jak w walkę z apartheidem. Dla mnie to ten sam poziom" - powiedział abp Desmond Tutu.  


Niektórzy nie pamiętają albo nie chcą pamiętać słów najważniejszej osoby w kościele katolickim! Hejt wykorzystują jako "najważniejszy element miłości katolickiej". Tak przynajmniej twierdzi Damian z Warszawy - który zajmuje się usuwaniem treści UGC nawołujących do agresji i przemocy w jednym z najbardziej popularnych serwisów społecznościowych w Polsce. "Często spotykam się z tym, że ludzie zamieszczają fotki z ukochaną osobą i np. deklarują wiarę katolicką albo miłość do porzuconych zwierząt, a zaraz potem piszą posty pełne nienawiści np. wobec żydów albo gejów używając przy tym najbardziej toksycznego i obrzydliwego języka!"  Damian także dodaje, że hejt stosowany jest również przez przeciwników wiary katolickiej. "Ten problem dotyczy też ludzi po przeciwnej stronie barykady" . A z czego to wynika? Z naszych bezpośrednich uwarunkowań społeczno - kulturowych a może z tego, że wydaje nam się że tylko my i nikt inny - mamy monopol na prawdę?!  


Jaki sens ma dziś wojna światpoglądowa? ...i czy prawdziwy katolik nie powinien zachować daleko idącej powściągliwości w publicznej ocenie - legalizacji związków partnerskich w myśl zasady boskiej "nie osądzaj aby samemu nie być sądzonym" oraz "kochaj bliźniego jak siebie samego"? Angażując się w spór i wykorzystując hejt jako "narzędzie miłości katolickiej" nie staje się przysłowiowym kołtunem?


PS...i niby jak miłość dwóch przypadkowych gejów może destrukcyjnie wpłynąć na rodziny katolickie?Gorący Temat: Katolicki serwis informacyjny w obrzydliwy sposób manipuluje zabójstwem dziewczynki z Dolnego Śląska! Czytaj: https://www.salon24.pl/u/madonna/963655,obrzydliwa-mowa-nienawisci-katolickiego-serwisu-informacyjnego 

 Zobacz galerię zdjęć:

+2 zdjęcia +3 zdjęcia
Wykop Skomentuj295
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo