7 obserwujących
87 notek
265k odsłon
1508 odsłon

Tragiczny wizerunek opozycji w Polsce! A w tle widać tylko plac Pigalle?!

Wykop Skomentuj34

Jaki wizerunek ma dziś opozycja w Polsce? Patrząc z punktu widzenia przekazu marketingowego i komunikacji z wyborcą nasuwa się tylko jedna odpowiedz. Jaka? To nie jest dno tylko dno dna! ...i przy tej ocenie bez znaczenia są nasze sympatie polityczne i bez znaczenia są nasze osobiste preferencje wyborcze. Po prostu patrząc na to z boku - bez jakichkolwiek emocji politycznych - wizerunek "sceniczny" i komunikacja z wyborcą pozostawia naprawdę wiele do życzenia. Przekonani wyborcy wiedzą na kogo oddać głos ale jak patrzą na to wszystko niezdecydowani albo ci, którzy dystansują się od aktualności w polskiej polityce?Komentarze internautów pod adresem PO są bezlitosne! Jej lider Grzegorz Schetyna parafrazując - sprawia wrażenie pogubionego alfonsa, który całkowicie stracił kontrole nad swoimi równie zdezorientowanymi prostytutkami. Aby ocieplić wizerunek "burdelu" wystawił twarz Kidawy - Błońskiej ale czy nie za późno?! Nawet jeśli to było właściwe posunięcie to i tak pozostaje wrażenie braku wiarygodności! W zasadzie za każdym razem z ust wszystkich kluczowych osób związanych z tą formacją słychać coś zupełnie innego i bardzo często są to całkowicie sprzeczne wypowiedzi. Dodatkowo ogromnym problemem wizerunkowym tej grupy stało się unikanie wymiających odpowiedzi na tematy w których ton nadaje obecny obóz rządzący? A może w komunikacji z wyborcą problemem jest jeszcze coś innego?


Na tle wiodącej partii opozycyjnej jeszcze gorzej wypada PSL. Tutaj mamy do czynienia z prostytutką, która nie ma alfonsa i która próbuje pracować dosłownie na własny rachunek. Jest przekonana, że praca na własny rachunek daje jej poczucie niezależności i... Tylko zapomniała, że w świadomości społecznej zapamiętana została jako ta, która nim skończy swoją usługę - rozgląda się już za kolejnym klientem. W dodatku jest przekonana, że swoją usługę realizuje lepiej niż inni szczególnie przy lokalnych drogach z których niby korzystają rolnicy, choć żaden z jej klientów nigdy nie doświadczył prawdziwej rozkoszy. 


Kto w takim razie w opozycji wypada najlepiej? Na placu Pigalle pozostało już tylko SLD? Trzymając się z boku niczym wyemancypowana kurtyzana zaczęło nabierać na sile. Z sukcesem wykorzystało antenę telewizji rządowej do swojej promocji. "Unikało" bycia w totalnej opozycji i dość sprytnie unikało też w dyskusjach trudnych dla siebie i swoich wyborców tematów politycznych? ...czy to oznacza powrót lewicy z dwucyfrowym wynikiem? Czy to będzie tzw. "czarny koń" nadchodzących wyborów?


A jak na tym tle wypada wizerunkowo PiS? ...jak matrona czyli stateczna, dostojna kobieta zajmująca ważne stanowisko w hierarchii społecznej i rodzinnej czy jak dewota i analfabetka obsesyjnie manifestująca swoją wiarę i znającą tylko cztery litery alfabetu: L G B T? 


Tego nie możesz przegapić! Czy za 400 złotych miesięcznie - można godnie żyć?

Więcej: https://www.salon24.pl/u/madonna/989906,czy-za-1500-zl-miesiecznie-da-sie-godnie-zyc
Zobacz galerię zdjęć:

+1 zdjęcie +2 zdjęcia
Wykop Skomentuj34
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka