Sierocki zastąpi Orzecha w "Szansie na sukces". Poprowadzi też finał piosenki w Opolu

Marek Sierocki (pierwszy z lewej).
Marek Sierocki (pierwszy z lewej).

Marek Sierocki - wieloletni dziennikarz muzyczny "Teleexpressu" - będzie gospodarzem "Szansy na sukces", która wyłoni kandydatów w tegorocznym konkursie piosenki w Opolu. W wyniku głośnego sporu z TVP pożegnał się wcześniej popularny prowadzący "Eurowizję" Artur Orzech. 

To on nową gwiazdą "Szansy na sukces"

W marcu TVP poinformowała, że zerwała ze skutkiem natychmiastowym umowę z prezenterem Arturem Orzechem. Oficjalną przyczyną rozstania była "niedyspozycja" dziennikarza muzycznego. Orzech nie stawił się na planie charytatywnego odcinka "Szansy na sukces" bez jakiegokolwiek uprzedzenia - stwierdzono w komunikacie. Zastąpił go w roli gospodarza programu Marek Sierocki, związany od lat 80. z "Teleexpressem". 

- Jestem osobą, żyjącą poza nurtem mediów elektronicznych, nie gonię też za sławą czy popularnością. To, że prowadzę teraz „Szansę na sukces”, traktuję jako swoją normalną dziennikarską pracę - przyznał w rozmowie z "Wirtualnymi Mediami" nowy prowadzący muzycznej rozrywki. 

Sierocki będzie prowadził "Szansę na sukces" aż do finału, który wyłoni piosenkarzy do zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, który odbędzie się 23 maja. Dziennikarz nagrał już odcinki z udziałem Trubadurów - wyemitowany 11 kwietnia, z zespołem Sound’n’Grace (zaplanowany na 25 kwietnia), z Boysami (2 maja) i z bardem Janem Pietrzakiem (3 maja).

Komentarz Orzecha

Orzech nie opisał dokładnie, na czym polegał jego spór z kierownictwem TVP. Jego zdaniem, wina leży po stronie Telewizji Publicznej. - Ponieważ TVP wyemituje odcinek "Szansy na sukces" z moim udziałem, w najbliższą niedzielę, żeby nie robić ludziom wody z mózgów, pragnę poinformować, że ten odcinek został nagrany 26.01.2021. Gdyby to Telewizja Polska zerwała ze mną umowę, nie musiałbym płacić kar umownych za zerwanie jej przeze mnie. Szkoda czasu i słów - obwieścił Orzech znajomym na Facebooku.

GW

Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura