„The Office PL” już jesienią w Canal+ Polska

„The Office PL” już jesienią w Canal+ Polska. Fot. Canal+
„The Office PL” już jesienią w Canal+ Polska. Fot. Canal+
„The Office” to jeden z najbardziej popularnych seriali ostatnich lat. W 20 rocznicę debiutu ona antenie BBC, twórcy serii przygotowali niespodziankę. Już jesienią na antenie Canal+ można będzie oglądać polską wersję serialu. - „The Office PL”.

Canal+ Polska nakręci „The Office PL" we współpracy z BBC Studios. Zdjęcia trwają, a w obsadzie polskiej wersji kultowego serialu komediowego są m.in. Piotr Polak, Vanessa Aleksander i Adam Woronowicz. 

„The Office PL” już jesienią w Canal+ Polska

Elementy rozpoznawcze serialu „The Office” w polskiej wersji zostały mocno osadzone w rodzimej rzeczywistości. Wszystkie scenariusze, kreatywne koncepty i obsada są na bieżąco konsultowane i akceptowane z BBC - zapewniają twórcy.Zobacz:

W lipcu mija 20 lat odkąd serial The Office Rickiego Gervaisa i Stephena Merchanta zadebiutował na antenie BBC w Wielkiej Brytanii, a widzowie poznali perypetie grupy pracowników biurowych i ich uroczo nieporadnego szefa. Od tego czasu format doczekał się adaptacji w wielu krajach w tym USA, Finlandii, Chile, a ostatnio również w Indiach. 

„The Office PL” zadebiutuje jesienią. Mija 20 lat od premiery oryginału

- Bardzo nas cieszy, że teraz również polscy widzowie doczekają się jego lokalnej wersji, szczególnie, że po ostatnim roku większość z nas zatęskniła za wieloma aspektami biurowego życia - komentuje mówi André Renaud, SVP global format sales w BBC Studios.

Premiera serialu planowana jest jesienią w Canal+ Premium oraz na Canalplus.com. Jak informuje Canal+, "scenarzyści czerpali inspirację z aktualnych nastrojów społecznych, konfliktów światopoglądowych, a kontrowersyjne poczucie humoru nawiązujące do krzywdzących stereotypów będzie testem na dystans Polaków do samych siebie". 

„The Office PL”. Akcja - Siedlce, siedziba „Kropliczanki”

- Na realizację polskiej wersji kultowego formatu zdecydowaliśmy się, bo na polskim rynku brakuje śmiałej, jakościowej komedii. Pierwowzór ma walor uniwersalny: świetnie się sprawdza i ogląda na całym świecie, w czasach pandemii tęsknimy za biurową codziennością i spoglądamy na nią z pewną nostalgią - mówi Małgorzata Seck, wiceprezes zarządu ds. programowych Canal+ Polska. 

Akcja „The Office PL” rozgrywa się w Siedlcach, w siedzibie firmy zajmującej się produkcją wody mineralnej „Kropliczanka”. Jej prezes, Michał, to człowiek pozbawiony autorefleksji, który każdym słowem i gestem zabiega o atencję i uznanie. 

„The Office”. Oryginał i wersja amerykańska podbiły świat

„Kiedy przedsiębiorstwo zostaje przejęte przez nowego, właściciela, a pracownicy zaczynają obawiać się o swoje posady, jedynie Michał patrzy na zmiany z optymizmem. Biznesowe roszady przeplatają się tu z biurową codziennością pracowników” - czytamy w opisie fabuły serialu. 

„The Office" to serial mockumentalny opowiadający o perypetiach pracowników spółki zajmującej się handlem papierem. Twórcami brytyjskiego pierwowzoru, pokazywanego w latach 2001-2003 przez BBC, byli Ricky Gervais i Stephen Merchant. Dyrektora oddziału w 14-odcinkowej serii zagrał Ricky Gervais. Dużą popularność zdobyła też amerykańska wersja formatu, w której w główną rolę wcielił się Steve Carell. W latach 2005–2013 na zlecenie NBC nakręcono 9 serii liczących łącznie 201 odcinków.

MD

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura