Aktor Piotr Zelt nie wytrzymał. Zanim przemyślał wysłanie postu, było już za późno

Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu / Twitter
Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu / Twitter
Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej budzi wiele emocji i trudno się temu dziwić. Niestety niektórzy nie trzymają nerwów na wodzy i dają im upust w np. w mediach społecznościowych. Znów oberwało się Straży Granicznej, a konkretnie jej rzeczniczce. Aktor Piotr Zelt zamieścił w sieci wpis, w którym w niewybredny sposób opisał kobietę. Poźniej post zniknął, ale - jak wiadomo - w internecie nic nie ginie.

Piotr Zelt obraził rzeczniczkę Straży Granicznej

Piotr Zelt nie jest postacią anonimową. To aktor znany z teatru, telewizji i filmów, zajmuje się także dubbingiem. Dla większości Polaków może kojarzyć się przede wszystkim z rolą Arniego w serialu "13 posterunek". Mogliśmy go zobaczyć także w "Kilerze", "Killerów dwóch" czy serialach "Tygrysy Europy" i "Świat według Kiepskich".

Zobacz: Inflacja zżera nasze portfele. Najnowsze dane o skokach cen

Choć Straż Graniczna wykonuje tytaniczną pracę na polsko-białoruskiej granicy, to nie brakuje osób, które negatywnie oceniają działalność strażników i to delikatnie powiedziane. Tym razem w bardzo emocjonalny i chyba nieprzemyślany sposób zareagował właśnie Piotr Zelt, który w wulgarny sposób zaatakował rzeczniczkę Straży Granicznej ppor Annę Michalską.

- Pani "rzecznik" SG, twarz bestialskich, bandyckich standardów państwa PiS - mogliśmy przeczytać we wpisie aktora.


Post aktora był niczym dolanie oliwy do ognia. Pod wpisem rozgorzała dyskusja, nie brakowało agresywnych, wulgarnych komentarzy pod adresem ppor Michalskiej, które Piotr Zelt lajkował. Aktywność celebryty pod wpisami również nie spodobała się wielu internautom.

Internauci rozpowszechniali również wpis Alfreda Zelta. Jak twierdzą, brat aktora napisał o rzeczniczce SG: "Nadzwyczaj odpychająca kobieta. Tak jak wygląda, takie prezentuje opinie. Pasowałaby na funkcjonariuszkę Ravensbruck"

Sprawą zainteresowała się Fundacja Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu. "Treści zawarte na jego stronie wyślemy do kancelarii, wyjdą dwa oddzielnie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa - przez Piotra Zelta i Alfreda Zelta. Nie ma zgody na znieważanie polskich mundurowych" – napisano na stronach społecznościowych fundacji.

Warto przypomnieć, że niedawno skandal wywołała inna aktorka, Barbara Kurdej-Szatan. Kobieta również nie szczędziła gorzkich słów pod adresem Straży Granicznej. Nazwała ich nawet "mordercami". Nie brakowało tam też wulgaryzmów.

SW

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj120 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura