11 obserwujących
493 notki
2020k odsłon
2001 odsłon

Wielka awaria Internetu w Europie. Padły serwery globalnej firmy

fot. Pixabay
fot. Pixabay
Wykop Skomentuj40

Od rana nie działało wiele popularnych stron, m.in. Salon24.pl. Powodem była awaria serwerowni francuskiej firmy OVH w Strasbourgu, w której padło zasilanie.

W Polsce awaria dotknęła m.in. strony PKP.pl, JakDojade.pl, Legia.net i Biedronka.pl, a także serwisy Salon24.pl, niezalezna.pl, Wirtualne Media i Kwejk. Padł system do wysyłania poczty elektronicznej.

Rano firma straciła zasilanie centrum danych w Strasbourgu we Francji. Awaria dotknęła dwóch linii zasilania i dwóch generatorów. Nie zadziałało także zasilanie awaryjne.

Problemy potwierdził założyciel i prezes firmy OVH Octave Klaba. "Mamy problem we wszystkich naszych sieciach w Europe. Próbujemy ponownie uruchomić dwa generatory" - napisał na Twitterze. Po pewnym czasie dodał, że udało się uruchomić jeden z generatorów awaryjnych. Wskazał, że naprawy powinny zostać zakończone do ok. 13:00 czasu polskiego.

Francuska firma OVH to jeden z największych dostawców usług hostingowych w Europie. Zarządza zintegrowanymi usługami hostingowymi i 27 centrami danych. Na całym świecie z ponad 260 tys. serwerów OVH korzysta ok. 18 mln stron i aplikacji sieciowych.

W czerwcu tego roku miała już miejsce podobna awaria w centrum danych OVH w Paryżu. Wówczas doszło do zalania serwerów w wyniku awarii instalacji chłodzenia wodnego, co wyłączyło z działania na całą dobę ok. 50 tys. stron.

Oto grafika obrazująca skalę awarii (źródło currentlydown.com)

image

źródło PAP

ja

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.
Wykop Skomentuj40
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie