73 obserwujących
1313 notek
1109k odsłon
617 odsłon

"Na noże"... jak u Agathy Christie

Wykop Skomentuj9

"Na noże", to film wyreżyserowany przez Riana Johnsona, do jego też scenariusza. Już zwiastun zapowiadał cenne i jakby znajome klimaty.

Fabuła toczy się wokół zejścia śmiertelnego 85-letniego pisarza kryminałów, Harlana Thrombey'a /świetny Christopher Plummer/, które miało miejsce podczas jego przyjęcia urodzinowego.

Ostatni raz Harlan był widziany, przez większość gości, gdy odchodził do swego pokoju w towarzystwie osobistej pielęgniarki i ...przyjaciółki, Marty /Ana de Armas/.

A na przyjęciu dochodziło do sprzeczek rodzinnych z jubilatem, w których brali udział jego synowa, Linda /Jamie Lee Curtis/, syn Morris /Don Johnson/, ale też syn Walt /Michael Shannon/ i wnuk Ransom /Chris Evans - sarkastyczny łobuz/. Byli i inni, w tym synowa Joni /Toni Collette/. Bo też oczekiwania wsparcia finansowego czy spadkowego potrafią wiele namieszać w rodzinach.

Natomiast do rozwiązania zagadki śmierci Harlana zostali wyznaczeni dwaj policjanci, którzy byli jednak tłem dla prywatnego detektywa, Benoita Blanca /Daniel Craig/, wynajętego... anonimowo do sprawy. I napięcie rosło...

W tym filmie jest nastrojowa muzyka Nathana Johnsona. Natomiast zdjęcia Steve'a Yedlina są bajeczne, tak te we wnętrzach, jak i w sąsiedztwie domu jubilata.

Film "Na noże", to przypomnienie klimatów z twórczości Agathy Christie. Jest tu ekscentryczna, pełna oczekiwań rodzina, która jednak mało robi, aby się usamodzielnić i wciąż bazuje na wsparciu seniora, a gdy ten chce to zmienić, wtedy robi się "gęsto".  Dochodzą też jeszcze zbiegi okoliczności, co może doprowadzić do... zbrodni. Ale detektyw Benoit Blanc wszystko potrafi rozwikłać...

Emocjonujący, ale i przyjemny film.


Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura