73 obserwujących
1308 notek
1106k odsłon
1380 odsłon

"Sala samobójców. Hejter" - wgniatający "odlot"...

Wykop Skomentuj42

"Sala samobójców. Hejter", to nowy film wyreżyserowany przez Jana Komasę. Autorem scenariusza jest tu Mateusz Pacewicz. Film wgniata...

I oto mamy Tomka Giemzę /świetny Maciej Musiałowski/, który właśnie wyleciał z warszawskiej uczelni /ze studiów prawniczych/ za plagiat. A, że pochodził z głębokiej prowincji, to pomocy mu udzielało - dotąd - małżeństwo Krasuckich /Danuta Stenka i Jacek Koman/, które onegdaj - razem z dwiema córkami - bywało w jego rodzinnym domu na wakacjach.

Tomek jest zakochany w młodszej córce Krasuckich, Gabi /Vanessa Aleksander/, ale ona raczej nie pali się specjalnie do niego. 

Chłopak ukrywa swoje aktualne położenie..., ale - jako stały bywalec w internecie -  znajduje pracę w firmie hejterskiej, kierowanej przez Beatę Santorską /Agata Kulesza/, gdzie nie ma oporów, aby coś "ukręcać" czy kogoś podsłuchiwać. Trafia m.in. na aspirującego do bycia prezydentem stolicy, Pawła Rudnickiego /Maciej Stuhr/, który ma powiązania z Krasuckimi.

I idzie wojna o uchodźców czy o preferencje seksualne.

Jest też prywatna wojenka Tomka, za odrzucenie, upokorzenie itp., z wykorzystaniem pewnego niezbyt zdrowego umysłowo internauty.

Autorem zdjęć w tym filmie - czasami jak z gier... -  jest Radosław Ładczuk. Natomiast muzyka - pełna napięć - to praca Michała Jacaszka.

Film "Sala samobójców. Hejter", to opowieść o tym, jak przy pomocy internetu można ludźmi manipulować, ich wykorzystywać, a także budować swoje - pokrętne - oblicze, a przy tym kosić kasę i innych od siebie uzależniać.

To bardzo dobry film, który widza trzyma w napięciu i wyzwala w nim mieszane, więc ciekawe, uczucia. Trudno też polubić tu głównego bohatera, jednak czeka się na jego kolejne... podchody, wchodząc w tę jego grę, do samego końca.

Wykop Skomentuj42
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura