73 obserwujących
1338 notek
1128k odsłon
2589 odsłon

Chcieliśmy do Unii...

Wykop Skomentuj149

Kiedy w Polsce upadł komunizm i pozbyliśmy się wpływu ZSRR, to jednym z kluczowych marzeń było to, aby wejść w skład krajów członków Unii Europejskiej.

Ale przecież z marszu się nie dało, bo wstępujący musi spełniać warunki. Jednak po pewnym czasie udało się, bo poszliśmy w przeobrażenie gospodarki, w demokrację, a także mieliśmy sojusznika na tej naszej unijnej drodze, czyli... Niemcy. Im zależało, aby nie graniczyć z krajem chwiejnym i będącym poza Unią. 

Prócz pieniędzy na rozwój, ważne było też prawodawstwo unijne, któremu wszyscy członkowie podlegali i podlegają. A to był gwarant dla obywateli, że jaki by nie był rząd, to musiał się on mitygować i działać w ramach prawa. I tak było, aż do przejęcia władzy w Polsce - w 2015 r. - przez Prawo i Sprawiedliwość, bo po tym prawo dla rządzących już nie było prawem.

I dziś, kiedy ważą się losy budżetu unijnego, a rządzący przedstawiciele Polski wykazują bojaźń przed prawem unijnym, to można odnieść wrażenie, że marzy im się znów komuna, którą Polacy przecież obalili. A, gdy się jeszcze dostrzega i to, że za jedynego sojusznika mają węgierskiego przyjaciela - rosyjskiego - Putina, to ma się wrażenie, iż ogarnęła ich paranoja i działają na szkodę polskiego narodu oraz jego interesów. 


Wykop Skomentuj149
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka