74 obserwujących
1440 notek
1218k odsłon
  661   1

"MEN", od formy do deformy

"MEN", to film w reżyserii Alexa Garlanda, wg jego też scenariusza. Ma przestraszać, ale gdy idzie w absurdy, to raczej śmieszy.

Główną bohaterką jest tu Harper /grana przez Jessie Buckley/, kobieta, która po stracie męża /Paapa Essiedu/, jedzie  z Londynu do wynajętej przez siebie wiejskiej - angielskiej - posiadłości, aby tam - przez dwa tygodnie - uporać się ze swoją tragedią. Właścicielem jest - dziwny - Geoffrey /Rory Kinnear/, który wita swego gościa... A potem jest sielsko, aż do spotkania - na spacerze - stojącego w bezruchu nagiego mężczyzny. I zaczyna się jazda...

Zdjęciami w tym filmie zajął się Rob Hardy i są one momentami przecudnej - malarskiej - urody. Natomiast klimatyczna muzyka, to praca Geoffa Barrowa i Bena Salisbury'ego.

Film "MEN" do pewnego momentu zdaje się ciekawie rozwijać, ale gdy przechodzi w absurdy, w tym męskie porody czy wrzucenie w jedną postać kilku ról, to miast strachu powoduje rozbawienie.

A do jednej trzeciej filmu miałam nadzieję, na film w rodzaju "Dziewczyny z pociągu", ale się posypało...Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura