Blog
"Uśmiech wędruje daleko"
maia14
68 obserwujących 1195 notek 1017269 odsłon
maia14, 6 kwietnia 2018 r.

"Player One" - mieszanka...

303 7 0 A A A

Kolejny film Stevena Spielberga - krótko  po "Czwartej władzy" - zawitał do kin, a jest to "Player One", wyreżyserowany do scenariusza Ernesta Cline'a i Zaka Penna.

I mamy rok... 2045, a świat jest w ruinie. Ludzi ratuje... wirtual OASIS, wymyślony przez Jamesa Donovana Halliday'a /gra go Mark Rylance/. Jednak dopada go choroba, a przed śmiercią innym pozostawia zadanie: odnalezienie "jaja". Jednak potrzebne są trzy klucze, które trzeba zdobyć, aby do celu dotrzeć.

Wielu próbuje, znając się tylko pod nickami i z wirtualnych wcieleń, ale mało z tego wychodzi. Dopiero Wade'owi Owenowi Wattsowi/Parzivalovi /gra goTye Sheridan/, coś się udaje. Blisko jest też Samantha Evelyn Cook/Art3mis /Olivia Cooke/. A za głównego przeciwnika mają Nolana Sorrento /Ben Mendelsohn/.

I są wyścigi, pościgi, podchody, strzelania, poszukiwanie jaja i ... tego co najważniejsze.

Autorem muzyki w filmie "Player One" jest Alan Silvestri, ale są tam też znane piosenki wielu autorów. A zdjęcia są dziełem Janusza Kamińskiego i widać, że wymagały wiele pracy, aby to wszystko zgrać.

Ten film jest podróżą po grach komputerowych, a także po filmach. Jest np. nawiązanie do "Lśnienia" Kubricka, co mnie szczególnie ucieszyło, ale i rozbawiło.

Film 'Player One" jest też mieszanką obrazów, ale i uczuć.

Takiego Spielberga wcześniej nie widziałam. Z kina wyszłam pełna wrażeń. Warto było...Opublikowano: 06.04.2018 18:49. Ostatnia aktualizacja: 07.04.2018 10:30.
Autor: maia14
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Uśmiech wędruje daleko" image

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @KOBIETA KULA - Taki to kosmita.
  • Morawiecki błaznuje i ... łże. Ale prezesowi się podoba, więc może się tak wypuszczać....
  • Dorwało się to towarzystwo - wreszcie - do limuzyn /służbowych/, a nie do szrotu i ich...

Tematy w dziale Kultura