Blog
"Uśmiech wędruje daleko"
maia14
69 obserwujących 1214 notek 1031863 odsłony
maia14, 15 czerwca 2018 r.

"Kochając Pabla, nienawidząc Escobara", bo pewien urok...

423 17 0 A A A

Film pt. "Kochając Pabla, nienawidząc Escobara" wyreżyserował /do własnego scenariusza/ Fernando Leon de Aranoa. Już zwiastun filmu był kuszący, bo temat barwny, a i para najważniejszych aktorów była zachętą.

Głównym bohaterem filmu jest Pablo Escobar /grany przez Javiera Bardema - świetnie, a ta "ciążowa" stylizacja powalała/, kolumbijski baron narkotykowy, który zarabiał krocie na przemycie kokainy, szczególnie do USA.

Ale... jest przyjęcie w domu Escobara, na które została zaproszona też - dziennikarska - gwiazda kolumbijskiej tv, Virginia Vallejo /Penelope Cruz - rewelacyjna i piękna/. Escobar zostaje trafiony... jej urodą, ale też ironią oraz ciętymi ripostami i ... idzie ku romansowi, mimo, że dla niego - ponoć - rodzina jest najważniejsza, bo też ma żonę, Victorię /Julieth Restrego/, a także dwójkę dzieci.

Escobarowi z czasem nie wystarcza zarabianie pieniędzy i chce iść w politykę. Zostaje nawet kolumbijskim senatorem, ale potem sprawy się komplikują, bo interesują się nim służby amerykańskie, w tym agent Neymar /Peter Sarsgaard/, a konkurenci biznesowi i miejscowi - konkurencyjni - politycy robią wokół niego "dym". Escobarowi puszczają hamulce...

Muzykę w tym filmie stworzył Federico Jusid - jest różnobarwna. Natomiast zdjęcia, to dzieło Alexa Catalana - są sielskie, brutalne, egzotyczne...

Film "Kochając Pabla, nienawidząc Escobara", to mieszanka nastrojów i odczuć, bo też nawet Escobar - bywało, że brutal czy psychol - mógł roztaczać pewien urok. A jego pogląd na politykę szczególnie zapamiętałam, bo stwierdził, że w polityce - jak i w demokracji - liczy się głównie kasa. I dlatego nawet polityczni kandydaci... w USA nie brzydzili się od niego brać pieniędzy na swoje kampanie.

Ciekawy obraz filmowy, warto go zobaczyć.

Opublikowano: 15.06.2018 17:17.
Autor: maia14
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Uśmiech wędruje daleko" image

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Kuba Rozpruwacz - Tak, jedna wielka żenada.
  • @norach - Może.., ale chyba też powiększał zbiory służb.
  • No proszę, ręka rękę... ---------------- A prezes ostatnio znów konferuje z...

Tematy w dziale Kultura