Blog
"Uśmiech wędruje daleko"
maia14
67 obserwujących 1187 notek 1011474 odsłony
maia14, 26 października 2018 r.

"Ocean ognia" - emocjonujący...

1160 24 0 A A A

"Ocean ognia" /"Hunter Killer"/, to film wyreżyserowany przez Donovana Marsha, do scenariusza autorstwa Jamie Moss i Arne Schmidta.

Rzecz zaczyna się na Morzu Barentsa, gdy płyną dwa okręty podwodne: rosyjski, a za nim amerykański. Ten pierwszy zostaje trafiony torpedą. A po pewnym czasie i drugiemu się dostaje.

Amerykanie chcą rozwikłać sprawę i wysyłają kolejny okręt podwodny, który stacjonował u wybrzeży Szkocji. Kapitanem zostaje Joe Glass /gra go Gerard Butler - Szkot z pochodzenia i ulubieniec kobiecych gwiazd.../.

W sukurs okrętowi ruszają też amerykańscy komandosi, z Tadżykistanu, gdzie odbywali ćwiczenia. Są zrzuceni z powietrza na Półwysep Kolski, gdzie z kolei ma przebywać rosyjski prezydent.

Widać, że Rosjanie wykonują dziwne ruchy, bo amerykański okręt natrafia na jeszcze inny wrak, skąd ratuje trzech Rosjan, w tym kapitana Andropova /Michael Nyqvist/.

I tak, niektórzy Rosjanie prą do wojny, a amerykańscy - wojskowi - jastrzębie, np. Charles Donnegan /Gary Oldman/ chcą im odpowiedzieć. Historia się gmatwa, napięcie narasta...

Muzyką w filmie "Ocean ognia" zajął się Trevor Morris i jest ona bardzo energetyczna i podkręcająca akcję. Natomiast zdjęcia, to zróżnicowana praca Toma Maraisa: od słodkich górskich widoków, z jeleniem, sarenką i maleństwem w tle, po podmorskie wybuchy.

"Ocean ognia", to bardzo emocjonujący film, który też pokazuje zróżnicowane ludzkie charaktery, tak po amerykańskiej, jak i po rosyjskiej stronie.

Warto ten film zobaczyć.

Opublikowano: 26.10.2018 19:35. Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 21:09.
Autor: maia14
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Uśmiech wędruje daleko" image

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Oni chyba sami przed sobą udają, że tej stworzonej przez nich "rzeczywistości" nie ma. I...
  • @Piekielny - No właśnie. I, aż puchnie z tego "zarobienia".
  • Dojna zmiana kroi państwo i nasze podatki, dla siebie. I sam prezes skroił na początku...

Tematy w dziale Kultura