Blog
"Uśmiech wędruje daleko"
maia14
68 obserwujących 1205 notek 1024918 odsłon
maia14, 2 listopada 2018 r.

"Bohemian Rhapsody" - energia, emocje, wzruszenie...

1238 45 0 A A A

Film w reż. Bryana Singera pt. "Bohemian Rhapsody", to fabularny kawałek biografii zespołu Queen.

Rzecz ma swój początek, gdy akademicki zespół rockowy traci wokalistę. Za kulisy przychodzi wtedy chłopak, którego niektórzy nazywają "Pakistaniec", a urodził się na Zanzibarze, aby przez Indie - wraz z rodziną - dotrzeć w końcu do Londynu. "Pakistaniec", to później Freddie Mercury /gra go Rami Malek -  mam wrażenie, że ma trochę przerysowane zęby.../.

Chłopak proponuje członkom zespołu swoją pomoc wokalną, ale ci - jeden studiował stomatologię, a Bryan May był astrofizykiem /tego ostatniego gra Gwilym Lee/, gdy widzą jego uzębienie /dodatkowe zęby... siekacze/ mają wątpliwości, czy będzie potrafił śpiewać. A tu zaskoczenie...

"Freddie" poznaje też dziewczynę, Mary /Lucy Boynton/, z którą zamierza ożenić się, ale kariera i zaloty kręcącego się przy artyście, Paula /Alen Leech/ niweczą te plany. Paul będzie miał na "Freddiego" niszczący wpływ, bo to i chęć zawłaszczenia, ale wykorzystywanie, dostarczanie narkotyków itd.

Po kłótni i oddaleniu od zespołu... "Freddie" jednak wraca na jego łono, gdy w 1985 r. ma się odbywać na Wembley koncert pomocowy - z gwiazdami światowej muzyki - na rzecz  Afryki. To będzie też duży sukces zespołu Queen. I gdyby nie choroba...

W tym filmie są świetne zdjęcia Newtona Thomasa Sigela - szczególnie te stadionowe robią wrażenie. A muzyka, gdzieś w tle, to praca Johna Ottmana, choć głównie królują tu - ponadczasowe - przeboje zespołu Queen.

Film "Bohemian Rhapsody" jest pełen energii - optymistycznego i przebojowego, mimo wszystko - Freddiego. Ale też dostarcza emocji artystycznych, bo piosenki zespołu Queen są wciąż żywe i przyjemnie się ich słucha. Natomiast wzrusznie niesie skomplikowane szukanie siebie... przez Freddiego. A, gdy po latach pojednywał się z ojcem, łzy się lały... pośród widzów.

Bardzo dobry film, na którym trudno się nudzić.

Opublikowano: 02.11.2018 18:24. Ostatnia aktualizacja: 03.11.2018 09:50.
Autor: maia14
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Uśmiech wędruje daleko" image

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Gucio Pucio - Możliwe, że ten morderca myślał, że tam wciąż urzęduje prezydent...
  • Widać tylko śmierć Kaczyńskiego mogła być godnie czczona.
  • @Zbylut9 - Można i tak. Ale, gdyby oni mieli w sobie zwykłą przyzwoitość i empatię,...

Tematy w dziale Kultura