Blog
"Uśmiech wędruje daleko"
maia14
69 obserwujących 1215 notek 1032257 odsłon
maia14, 18 listopada 2018 r.

Pożegnanie z Robertem...

1311 40 0 A A A

Robert Redford ogłosił, iż film pt. "Gentleman z rewolwerem" /"The Old Man & the Gun"/ jest ostatnim, w którym wystąpił.

Film opowiada historię miłośnika napadów na banki i wykonawcy spektakularnych ucieczek z więzień, Forresta Tuckera /gra go właśnie Robert Redford/.

Redfordowi w filmie towarzyszą m.in.: Sissy Spacek /jej czas służy/, jako Jewel, Danny Glover, jako Teddy, Tom Waits, grający Wallera. Tych najważniejszych bohaterów uzupełnia Casey Affleck, całkiem młody, kreujący postać policjanta, Johna Hunta i który swą grą dopasowuje się, tak głosowo, jak i zachowaniem, do... wymienionych emerytów.

Najważniejszy jednak był tu dla mnie Robert Redford, który nie ma już wiele z tego dawnego złotego chłopaka z Hollywood, ale musi mieć dobrego protetyka, ponieważ zachował swój głos i cień dawnego uśmiechu. Gorzej jest z chodem...

Czas bywa okrutny, niektórym zabiera więcej, a innym mniej. Redfordowi zabrał wiele, ale szczęśliwie można go wciąż pamiętać oglądając jego dawne filmy.

Lubiłam go oglądać w wielu rolach, ale na zawsze pozostanie dla mnie Jay'em Gatsby'm, z filmu "Wielki Gatsby". Tam błyszczał i miało się wrażenie, iż wyszedł z książki F. Scotta Fitzgeralda. Nikt go nie podrobi...

A teraz: miłego odpoczynku na emeryturze, Robercie!
Opublikowano: 18.11.2018 10:25.
Autor: maia14
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Uśmiech wędruje daleko" image

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • I świetnie! Dzieło Ojca Założyciela nie wpadnie w ręce - usłużnych... -  dyletantów.
  • Idzie też ta źle wychowana Lichocka, która wszystkich przekrzykuje i każdemu wchodzi w...
  • Tę zapłatę już wcześniej ujawnił Radoslaw Sikorski, wtedy gdy został ministrem spraw...

Tematy w dziale Kultura