73 obserwujących
1313 notek
1109k odsłon
280 odsłon

Opozycja przymierza się...

Wykop Skomentuj29

Po wyborach do PE opozycja wciąż jeszcze się przymierza...

I raczej nie będzie szerokiej koalicji do krajowych wyborów parlamentarnych. I słusznie, bo tu jednak chodzi o nasze wewnętrzne sprawy. Partie czy koalicje muszą być tu wyrazistsze, z programami, z którymi będą mogli identyfikować się potencjalni wyborcy.

Najlepiej byłoby, aby PO poszła sama do wyborów, ale widać, że jednak PSL mocno się jej uczepiło i jej nie opuści, choć stawia - czasami śmieszne - warunki, jak: nie z SLD. A przecież wcześniej się siebie wzajem nie brzydzili, byli nawet w koalicji rządowej. Zresztą, kiedyś o PSL mówiło się, że to taka..., która pójdzie z każdym. Ale póki co z PiS-em jeszcze nie poszło...

No i lewica: niech no ona stworzy koalicję bez np. świetoszków przykościelnych, bo i takie jest zapotrzebowanie pośród wyborców.

I teraz, gdyby dwa bloki opozycyjne poszły do wyborów, to jest szansa, że w następnej kadencji Parlamentu, nawet jeśli PiS wygra wybory, opozycja będzie miała większość, co pozwoli na zablokowanie pisowskiej utopii oraz zapobiegnie - głupiemu - grzebaniu w Konstytucji.


Wykop Skomentuj29
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka