73 obserwujących
1320 notek
1114k odsłon
518 odsłon

"Świat w ogniu", bo interesiki rządzą

Wykop Skomentuj3

Film pt. "Świat w ogniu" wyreżyserował Ric Roman Waugh, do scenariusza autorstwa Katrin Benedikt i Creightona Rothenbergera. Już po zwiastunie było widać, że będzie dużo ognia.

Rzecz zaczyna się pośród ćwiczeń amerykańskich służb, ale i ochroniarzy z prywatnej korporacji zbrojeniowej. I mamy np. człowieka z ochrony prezydenta USA, Allana Trumbulla /gra go Morgan Freeman/, Mike'a Banninga /Gerard Butler/, a także jego kolęgę... "prywaciarza", Wade'a Jenningsa /Danny Huston/.

Potem "idziemy" na ryby, bo prezydent miał taką potrzebę. Jednak w pewnym momencie jego ochrona zostaje zaatakowana przez - niewiadomego pochodzenia - drony, które zabijają wszystkich, prócz Mike'a Banninga i uratowanego przez niego prezydenta /przez pewien czas pozostawał w śpiączce/. No i okazuje się, że teraz Mike zostaje wrabiany, jako sprawca całego tego nieszczęścia, w tym zamachu na prezydenta.

Mike... ucieka, martwiąc się też, co może stać się z jego żoną i córeczką. Trafia... do swego ojca /Nick Nolte - świetny/, weterana wojennego, który - skonfliktowany z rodziną - wybrał samotność w głuszy. Ale i tam "wióry lecą", a ogień płonie.

Potem dalsza ucieczka, aż do momentu, gdy służby mają wątpliwości, kto jest naprawdę winien, bo też wybudzony prezydent pamięta, kto go uratował.

Muzyka towarzysząca akcji filmu jest tu autorstwa Davida Buckleya, a zdjęcia - ze strzelankami, dronami czy też katastroficzne - to praca Julesa O'Loughlina.

Film "Świat w ogniu" jest dobrze skrojonym filmem akcji. Intryga się rozwija, a napięcie rośnie. Natomiast świat - tak jak w życiu - jest tu pełen własnych interesików, głupoty, chorych ambicji, aż po ogień...

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura