73 obserwujących
1303 notki
1104k odsłony
687 odsłon

"Joker", taki... los

Wykop Skomentuj13

Oczekiwany film "Joker" miał dziś swoją polską premierę kinową. Wyreżyserował go Todd Phillips, do własnego oraz Scotta Silvera scenariusza.

I na pierwszym planie mamy Arthura Flecka /Jaquin Phoenix - gigant aktorski/, który marzy o zostaniu komikiem, ale początkowo pracuje jako - reklamujący - klaun uliczny.

Arthur ma kłopoty psychiczne i zaliczył nawet szpital.... Obecnie jednak mieszka z matką, Perry Fleck /Frances Conroy/, która - już niedołężna - skrywa tajemnicę, mającą wielki wpływ na zdrowie psychiczne... syna.

Arthur zostaje pobity podczas swej ulicznej pracy, a wtedy jego kolega, razem z nim zatrudniony w firmie, daje mu pistolet... I, gdy następuje bijatyka w metrze... Arthur używa go, wobec trzech "złotych chłopców" biznesu. Wtedy to - występujący jeszcze w charakteryzacji - Arthur, dla wielu mniej zamożnych mieszkańcow miasta staje się... idolem i w obliczu strajku śmieciarzy rodzą się zamieszki.

Arthur występuje też czasami w klubie estradowym, gdzie usiłuje być komikiem. Jego trochę żałosne występy trafiają do Murray'a Franklina /Robert De Niro/, mającego w tv swój satyryczny program. Murray zaprasza tam Arthura, aby sobie z niego poszydzić i ... robi się grubo...

A na ulicach miasta... apokalipsa, natomiast Arthur przez moment staje się bohaterem...

Autorem - soczystych - zdjęć w tym filmie jest Laurence Sher, natomiast muzyka, to dodatkowa dawka adrenaliny autorstwa Hildur Gudnadottir, a dochodzą też znane wcześniej piosenki.

Film "Joker" wbija w fotel. Główny bohater ma same dołujące myśli, a - chorobliwy - niekontrolowany śmiech utrudnia mu życie, jednak jego działania są wypadkową tego, co działo się z nim od dzieciństwa, jak i agresji, która go otacza, więc czasami na nią - ze zdwojoną siłą - odpowiada. I trudno do niego czuć odrazę, nawet, gdy morduje, bo taki jego los...

Świetny, spójny film i z gigantyczną rolą Jaquina Phoenixa.

Wykop Skomentuj13
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura