Blog
Cichy kącik
J.a-kobieta
J.a-kobieta Jestem sobą i to mi odpowiada
4 obserwujących 100 notek 38022 odsłony
J.a-kobieta, 7 kwietnia 2017 r.

Płaczesz? na zdrowie

121 0 0 A A A

Może nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że płacz jest dobry i pożyteczny dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Należy i powinno się płakać, gdy coś nas rozzłości do tego stopnia, że czujemy jakbyśmy mieli za chwilkę eksplodować. Powstrzymywanie łez szkodzi nam samym. O ludziach, którzy nie 'potrafią" płakać mówię, że połknęli własne łzy. Działają na swoją niekorzyść, bo dla nich płacz to słabość, to wstyd. Nie można pokazać innym, że jest się słabym, bezsilnym, więc grają udając, że wszystko jest w porządku, że ich nic nie rusza, że spływa wszystko jak po kaczce. Może, gdy nikt nie widzi, płaczą w poduszkę. Ceną za to udawanie są choroby, których nie wiąże się z brakiem łez.

Największą krzywdę robią niektóre mamy chłopcom wmawiając im, że chłopak nie płacze, że trzeba być twardym, nie miękkim i może dlatego częściej chorują, szybciej umierają. Płacz oczyszcza organizm z toksyn, działa dobrze na oczy i ogólnie na cały organizm, ponadto uspokaja.

Pozwólmy sobie na płacz, pozwólmy też innym, gdy mają taką potrzebę, nie powstrzymujmy siebie i innych, a organizm będzie nam wdzięczny. Płacz może wzbudzać  politowanie, czasem też złość, a może nawet zazdrość, gdy samemu nie "umie" się płakać i stąd częsty slogan - nie płacz. A ja mówię, płacz dla swojego dobra!

image


"Płacz jest bezpiecznym i skutecznym sposobem radzenia sobie ze stresem. Emocjonalne łzy są głównym miejscem do uwolnienia nadmiaru kortyzolu z organizmu. Podczas płaczu, łzy wypłukują ten hormon z naszego organizmu, co faktycznie łagodzi stres i napięcie i sprawia, że ​​czujesz się lepiej.

Podczas stresujących chwil, ważne jest, aby nie powstrzymywać się i płakać tak długo, aż nasze emocje opadną. Pomoże to zmniejszyć ryzyko zawału serca i uszkodzenia mózgu.

Stres jest również związany z szeregiem problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca, nadciśnienie, cukrzyca typu 2 i otyłość."

13:10


Tagi: płacz, zdrowie, ludzie, stres

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Dla mnie - Życie jest czymś najlepszym, co mogło mi się przytrafić kiedykolwiek Flag Counter image image Nie pozwalam, by ktoś korzystał z mojej pozytywnej energii, nie dając nic w zamian

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Alpejski Z tym spirytusem to sama prawda.Mieliśmy jakiś czas ruskich speców, więc oni za...
  • @osasunna Tak, fedrują głosy, bo bez nich nic nie znaczą, tylko jaki jest koszt tych...
  • @STARY WROCEK Na to wychodzi, bo ZETO kiedyś, to było coś. Przepracowałam tam prawie 5 lat i...

Tematy w dziale Rozmaitości