Blog
Cichy kącik
J.a-kobieta
J.a-kobieta Jestem sobą i to mi odpowiada☻
4 obserwujących 159 notek 87479 odsłon
J.a-kobieta, 4 listopada 2018 r.

Pod wysokim napięciem

1288 43 0 A A A

Z ciekawości zajrzałam na portal wysokienapiecie.pl, ponieważ na Twitter zainteresowała mnie mapka, która pokazuje jak kształtują się ceny energii elektrycznej w Europie i co ma na nie wpływ.

Nie dość, że cena energii jest u nas najwyższa, to w dodatku nie integrujemy się z Europą, co bez wątpienia ma wpływ na cenę. Polityka energetyczna nie istnieje i jak w innych branżach odbijamy się od ściany do ściany.

"W Europie Środkowej największym outsiderem jest Polska, z najwyższą ceną prądu w regionie. Drugim niezintegrowanym krajem jest Wielka Brytania. Zarówno na giełdach w Londynie jak i Warszawie ceny prądu nie tylko są najmniej powiązane z resztą Europy, ale i najwyższe. W sobotni poranek cena prądu w Wielkiej Brytanii przekraczała 285 zł, a w Polsce 303 zł i była najwyższa w całej Unii Europejskiej."

image 

W oczekiwaniu na noworoczne podwyżki cen energii nie mam złudzeń, że stanie się ona dobrem luksusowym, a wiele firm nie wytrzyma takiego obciążenia i pójdzie z torbami. Oj, coś mi się wydaje, że po nowym roku obudzimy się w niekomfortowej sytuacji. Mamy najniższe zarobki i najwyższe ceny. Czy tak być musi? 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Dla mnie życie jest czymś nalepszym, co mogło mi się przytrafić kiedykolwiekimage Nie pozwalam, by ktoś korzystał z mojej pozytywnej energii, nie dając nic w zamian Flag Counter

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @cinka2 Tobie też z wzajemnością, najlepszego
  • @kungalu Dziękuję za piękne życzenia. Jestem w trakcie oglądania Koncertu Noworocznego z...
  • @osasunna Dobrego Zdrowego Roku, przyprawionego szczyptą humoru 

Tematy w dziale Gospodarka