Ułożenia
Sztuka to fizyka bez matematyki
3 obserwujących
264 notki
101k odsłon
  132   0

Marsjanizacja terenów wiejskich w Polsce - startup inkubatorów innowacji

Wikipedia: Pcim, centrum
Wikipedia: Pcim, centrum

Polska wieś niezależna energetycznie

Przesłanka: energetyczne uprawy fotowoltaiczne.

"Kaczyński: na wsi może być jak w mieście"...

Ile funduszy będzie dla nauki i inżynierów polskiej wsi na marsjanizację terenów wiejskich?

W zakresie:

  • zasoby wody, infrastruktura wodociągowa i kanalizacji oraz gospodarki opadami
  • zasoby źródeł ekoenergii, infrastruktury elektroenergetycznej oraz ciepła i chłodu
  • infrastruktura drogowa, sieć światłowodowa i obiektów dla startup idei innowacji
  • elektromobilne samochody i maszyny rolnicze oraz transport produktów rolnych

W idei osadniczej na Marsie opowiada się o splątaniu domeny rolnictwa i gospodarstw domowych z innowacjami technologii i techniki energetycznej, transportu, telekomunikacji i informacji.

Nie przenoście stolicy do Pcimia!

*

Ułożenie "PEWNE" - polska ekologiczna wieś niezależna energetycznie -  pilotaż i skalowanie, przedsięwzięcie finansowane przez rząd, szkic idei:

W tej idei niezbędny jest elektromobilny wóz strażacki dla OSP. Niezbędne jest zgłoszenie wsi przez decyzje społeczno-samorządowe do wieloletniego zintegrowanego lokalnie projektu wieś ekologicznie niezależna energetycznie, spełniające kryteria wymagań pilotażu i skalowania. Zatem wskaźniki pilotażu muszą uwzględniać wymagania wskazane przez inwestorów pro futuro, np. wieś musi obejmować co najmniej x - gospodarstw domowych i rolnych, y - obiektów do ogrzania, co najmniej jedną lub n - działalności na terenie wiejskim przetwarzania produktów rolnych, związanych z zużyciem energii elektrycznej oraz ciepła/chłodu, ..., minimalną ilość zapotrzebowania wsi na moc i energię elektryczną oraz cieplną/chłodu. Projekt w idei polska ekologiczna wieś niezależna energetycznie obejmuje, np. m.in. budowę instalacji i integrację metod OZE. Autobusy szkolne również muszą być napędzane lokalną energią. Zatem rolnicy i firmy otrzymują maszyny i pojazdy oraz używając je świadczą usługę badawczą w projekcie ekologiczna wieś niezależna energetycznie. Nauka, biznes, polityka, obserwują zintegrowany lokalnie projekt.

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie