Ułożenia
Sztuka to fizyka bez matematyki
3 obserwujących
336 notek
110k odsłon
  398   2

Zbiornik na pioruny

Piorun
Piorun

Uderzenie piorunem w ideę hydroelektronową

Przesłanka: izolator mocniejszy od pioruna.

"W czasie uderzenia przepływa ładunek rzędu 5 kulombów, a całkowita energia odpowiada 140 kWh (504 MJ)" - Piorun

"Fizyk: moc pioruna jest tak wielka, że aż trudna do wyobrażenia" - https://naukawpolsce.pl

Jednak 99% energii związanej z piorunem rozprasza się w powietrzu i do ziemi dociera niespełna 1% energii pioruna. Zmiana form energii związana jest z wykonaniem pracy oraz ze sposobem ciepła. Natomiast ładunek elektryczny związany z piorunami jest rzędu kilku kulombów.

W tym ułożeniu układ hydroelektronowy posiada wewnętrzną obudowę i złącza konstrukcyjne wykonane z dobrego izolatora. Dobrego w określeniu względem idei efektów elektrostatycznego oddziaływania.

W układ hydroelektronowy uderza piorun. Elektrony pioruna w ilości kilku kulombów elektryzują zewnętrzną powierzchnię metalowej puszki kulistej zanurzonej w czystej wodzie wypełniającej zbiornik. Elektrony naelektryzowania przez piorun przemieszczają się przez wodę w stronę zewnętrznej powierzchni zbiornika i podczas tego ruchu oddziałują z cząsteczkami wody i jonami pochodzącymi od cząsteczek wody.

image

Mocniej niż przyroda Ziemi nic bardziej elektrycznie nie uderzy w ideę układu hydroelektronowego.
Zatem to ostatnia notka z głównego nurtu tej idei.

*

Dopisane 30.04.2022 r.

Co by tu opatentować?

Jakie oddziaływanie na materię, taki wynalazek.

Harcownik, 25 kwietnia 2022, 09:54, Nawet herbaty nie da się zagotować taka energią.

Tomasz Karwowski (w ukrytym komentarzu) 27 kwietnia 2022, 07:04 @Harcownik Herbatę da  się da.

Ustawa Prawo własności przemysłowej w art. 24 określa, że "patenty są udzielane – bez względu na dziedzinę techniki – na wynalazki, które są nowe, posiadają poziom wynalazczy i nadają się do przemysłowego stosowania".

Zatem idea czyli koncepcja ustawowo nie kwalifikuje się do opatentowania ponieważ nie jest wynalazkiem:

układ będący źródłem naelektryzowania ujemnego → dostarczenie elektronów swobodnych  → układ hydroelektronowy

W tym ułożeniu nie ma środków technicznych zmiany energii sposobem pobrania jej poprzez wymiennik ciepła ani zmiany energii za pomocą środków technicznych wykonujących pracę.

Może nie jedna centralna elektroda a klika połączony ze sobą, rys. poziomo: elektrony  →  -)-)-) ?

image

Harcownik, 25 kwietnia 2022, 09:55, Narysował Pan kabelek, który ściąga pioruna a ja zapytam z jakiego materiału miałby być wykonany? Chodzi o oporność wewnętrzną. Jaką średnicę musiałby mieć ten kabel? Ile by ważył? Jak to technicznie by wyglądało?

I tu dochodzimy do kluczowego pytania? Czy rozważania w internecie o idei układu technicznego, koncepcji, mogą zainspirować do podjęcia zaangażowania czasu, wykonania badań, pracy własnej lub zleconej i funduszy finansowych w ułożenie rzeczywistego układu, który umożliwiłby uzyskanie patentu, którego wdrożeniem zainteresowane byłyby firmy?

Koncepcja jaka jest każdy widzi.

Zatem techniczna realizacja koncepcji wymaga odrębnego ułożenia w wersji rzeczywistej z materialnego wykonania w celu uzyskania zaplanowanej korzyści z wynalazku.

Nikt dziś nie naucza studentów o układach hydroelektronowych, ponieważ nie ma o nich w podręcznikach - zatem potrzebny byłby patent zastosowany z sukcesem na rynku przez firmę. Stąd ścieżka do idei AGH x NBP:

image

*
Dopisane 01.05.2022 r.

Nowy przemysł - poczęcie i zakończenie

W salonowych rozważaniach o idei hydroelektonowej były dwa ułożenia. Wcześniejsze dotyczyło fotoelektrycznego efektu hydroelektoronowego. Polecam uwadze m.in. studentom studiów politechnicznych lub przyrodniczych uniwersyteckich doskonały o nim komentarz SNAFU.

*
Dopisane 03.05.2022 r.

Idea do pobrania

Licząc na globalny zasięg Salonu zakładamy, że możliwa jest rzeczywista korzyść z wirtualnej idei układu technologii i techniki hydroelektronowej. Zatem czekamy na patent profuturo w świecie ułożenia rozwiązania praktycznego z inspiracji koncepcji i na wiadomość od firmy o jego zastosowaniu.

Lubię to! Skomentuj26 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie