Ułożenia
Sztuka to fizyka bez matematyki
3 obserwujących
241 notek
99k odsłon
  515   2

Wołodymyr Zełenski ostatni prezydent Ukrainy

Biden głosi, że Stany Zjednoczonych pomagają ukraińskiej demokracji. Niedawno dodał obawy, że Putin nie ma jak wycofać się z wojny na Ukrainie i w kontekście NATO prezydent US próbuje ustalić "co można z tym zrobić"? Natomiast wielu komentatorów stawia wyrocznię, że nawet jeżeli prezydent Rosji wycofałby się z Ukrainy do startupu historii "Memorandum Budapeszteńskie o Gwarancjach Bezpieczeństwa", to i tak idea Imperium Rosyjskiego, "russkij mir", powróci z nowym impetem i nie tylko w Ukrainę.

Polityka, Ukraina

Ukraina wstępuje do Unii Stanów Zjednoczonych,
to nie tylko interes, to stawka większa niż biznes

Przesłanka: popchnąć świat w przestrzeń kosmiczną.

Co Ty internauto możesz uczynić, aby popchnąć świat w przestrzeń kosmiczną? Technologia i technika kosmiczna wymaga czasu, środków finansowych, zaawansowanej wiedzy i umiejętności oraz odpowiednich warunków stabilnej pracy i atrakcyjnej płacy. Tylko medycyna wymaga więcej. Księżyc nazbyt daleko, Międzynarodowa Stacja Kosmiczna nazbyt ciężka, Mars bez zysku. Polecieli amerykańcy astronauci na Księżyc i ups, kryzy energetyczny, przeminęło 50 lat. Miliarder głosi ideę - lecimy dalej, na Marsa, i znowu ups, kryzys energetyczny. I do tego głoszone tzw. ocieplenie klimatu. Znak czasu - ban prezydentowi USA w portalu społecznościowym. Inflacja. Zaraza. Ukraina. Wizje wybuchów nuklearnych. Głód setek milionów ludzi za horyzontem bieżącej pory roku. Teorie spiskowe. Depopulacja. Zmierz demokracji. Koniec historii.

*

Prezydent Ukrainy wybierany jest na pięcioletnią kadencję i osoba może być ponownie wybrana tylko raz. To w tej idei jest nieco czasu na rozpoznanie i ułożenie modelu odniesienia w scenariuszu "Ukraina wstępuje do Unii Stanów Zjednoczonych". Jednak czy w ułożeniu "stan Ukraina" Rosja by powróciła według wspomnianej powyżej wyroczni? Jednym z wątków w tym demokratycznym scenariuszu jest związek konstytucyjny prawa federalnego z prawem stanowym Stanów Zjednoczonych.

*

Zatem wniosek wydaje się jednoznacznie oczywisty idea wstąpienia Ukrainy do Unii Stanów Zjednoczonych przekracza granicę powszechnie lokowanego w internetowych rozważaniach tzw. interesu.
Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka