5 obserwujących
154 notki
247k odsłon
78 odsłon

Powieść o przyjaźni, etyce i miłości do przyrody - życie Krzysia Suwarta.

Redakcja
Redakcja
Wykop Skomentuj

Powieść o przyjaźni, etyce i miłości do przyrody

Powstanie opowiadanie połączone z elementami reportażu. Wrócimy do rodzinnego domu Krzysia. Do miejsca, gdzie w zaciszu domowych pieleszy, jeszcze wtedy nieudolnie wkraczał w dorosłe życie. Do izby gdzie powstawały pierwsze szkice prac. Pomysły wywiadów. Do lustra, przed którym ćwiczył swoje pierwsze teksty. W końcu porozmawiamy z panią Barbarą. polonistką Krzysztofa. To pod jej okiem powstawały pierwsze wypracowania. To wtedy pisał o "pięknych i malowniczych zakolach Wisły". Barbara wprowadziła go w dorosłe literackie życie, a może nie tylko literackie...

Zbiórka

image

Celem akcji jest zebranie funduszy na powstanie czegoś fantastycznego, nie wiem jeszcze, czy na takim poziomie jak życie i twórczość naszego kolegi Krzysia Suwarta, ale na pewno coś dążące do ideału. 

>>>>>>>>>>>> LINK DO ZBIÓRKI <<<<<<<<<<<<<<<<

Krzysztof to postać złożona. Wielowarstwowa jak jego lost. Pochodzi z prostej, ale uczciwej rodziny. Młodość spędzona w zaciszu mazowieckiej wsi wykształciła u małego wtedy Krzysia cechy dostrzegania piękna w prawdzie. To właśnie natura, która otaczała do zewsząd, dawała mu inspirację do pracy. Bujnie, ale rzetelnie opisywała piękno otaczającej go rzeczywistości... Potem Warszawa. Pierwsze kroki w stolicy. Kobiety, kawiarnie i cały ten splendor metropolii. Miłość? Może! Porozmawiamy ze znajomymi Krzysztofa. Czerpał z dzbana mądrości garściami. Krytyczny wobec siebie! Będzie o tym, jak wtapiał się w stolicę. Jak łaknął wiedzy. Pierwsza redakcja i pierwsze rozczarowanie. Tam powstała nic przyjaźni. Młodzi, pełni energii. Krzysztof Suwart, Krzysztof Major i Konrad Wojciechowski. Dzieliły ich biura, a łączyła pasja do dziennikarstwa.

To będzie niesamowita podróż. Niesamowita na miarę życia i twórczości Krzysia. Przyjaciele, stwórzmy razem dzieło.

Liczy się każda złotówka! niech historia Krzysia żyje ---> https://zrzutka.pl/h7xhfu 

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura