Blog
Marcin Tyc
Marcin Tyc
Marcin Tyc Świat jest ciekawy
4 obserwujących 70 notek 100752 odsłony
Marcin Tyc, 6 lutego 2019 r.

Niemcy zrezygnują z węgla? Chodzi o tysiące miejsc pracy.

546 22 0 A A A
WikiCommons
WikiCommons

Rząd Federalny Niemiec rozpatrzy zalecenia tzw. „komisji węgla”, aby odstąpić od jego wydobywania, chodzi o tysiącach miejsc pracy i miliardy euro. 

Niemniej jednak, już teraz w Japonii kanclerz Niemiec Angela Merkel poinformowała o ewentualnych datach odstąpienia od wydobycia węgla do 2038 roku. W zeszłym tygodniu, wskazała natomiast, że rząd federalny mógłby wprowadzić zalecenia wcześniej . „Niestety, mamy jeszcze zbyt dużo węgla brunatnego” – podkreśliła Merkel. 

Rezygnacja z wydobycia węgla oznacza, że Niemcy będą potrzebować więcej gazu – oświadczyła Merkel. Krytykowała istniejący system handlu CO2, który powinien uczynić, jej zdaniem, emisję gazów cieplarnianych droższymi od handlu certyfikatami. 

Wcześniej federalny minister gospodarki Peter Altmaier podkreślił: „zapewnimy niezbędne miejsca pracy, realizując działania infrastrukturalne. Chcemy, aby Łużyce i obszar Renu pozostały wciąż energetycznymi regionami”. 

Niemiecka Komisja Wzrostu Gospodarczego, Zmian Strukturalnych i Zatrudnienia (tzw. „komisja węgla”) zaprezentowała raport końcowy. Zgodnie z tym dokumentem, ostatnia elektrownia węglowa musi być zamknięta nie później niż w 2038 roku. Tradycyjne niemieckie rejony, związane z wydobyciem węgla – Nadrenia Północna-Westfalia, Brandenburgia, Saksonia i Saksonia-Anhalt, – otrzymają szeroką pomoc w stopniowym przekształcaniu swojego przemysłu. W ciągu 20 lat na te cele wydanych ma zostać około 1,3 mld euro rocznie. 

Źródło: Die Welt 

Opublikowano: 06.02.2019 14:05. Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 14:12.
Autor: Marcin Tyc
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Absolwent Administracji Europejskiej. W przeszłości praca w roli statystyka w UEFA oraz w Przeglądzie Sportowym i Onet.pl. Aktualnie współpracownik FIFA.com. Polskie Towarzystwo Statystyczne oraz demagog.org.pl

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Dry Imact to czy tak będzie to się okaże... Nie takie zapewnienia czytałem...
  • @Sikorzyna no jednak poseł na Sejm V, VI i VII kadencji.
  • @bobino dzięki!

Tematy w dziale Gospodarka