5 obserwujących
157 notek
249k odsłon
164 odsłony

Prokurator chce oskarżyć Benjamina Netanjahu w sprawach o korupcję - w tle wybory.

AP Photo / Sebastian Scheiner
AP Photo / Sebastian Scheiner
Wykop Skomentuj3

Prokurator generalny Izraela Avichai Mandelblit powiedział w czwartek, że chce postawić premiera Benjamina Netanjahu w stan oskarżenia w sprawach korupcyjnych - poinformowała izraelska prasa.

Na początku lutego Mandelblit zapowiedział, że nic nie uniemożliwi mu podjęcia decyzji w tej sprawie przed wyborami parlamentarnymi rozpisanymi na 9 kwietnia. Policja pozytywnie odniosła się do postawienia szefowi rządu zarzutów w związku z trzema toczącymi się śledztwami w sprawie korupcji, ale decyzja należy do prokuratora Mandelblita, który został powołany przez właśnie przez Netanjahu.

Benjamin Netanjahu rządu zaprzecza, by złamał prawo, a prowadzone przeciwko niemu śledztwa nazywa "polowaniem na czarownice", kierowanym przez politycznych przeciwników i nieprzychylne mu media.

Pomimo zarzutów wobec Netanjahu kierowana przez niego partia Likud prowadzi w sondażach przedwyborczych. Netanjahu zapowiedział, że nie wystartuje w wyborach, jeśli Mandelblit ogłosi przyjęcie rekomendacji policji w sprawie postawienia mu zarzutów.

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka