6 obserwujących
95 notek
132k odsłony
899 odsłon

Zmiany w zarządzie TVP: Stanecki odwołany, Paczuska i Pałka w zarządzie.

Wykop Skomentuj10

Rada Mediów Narodowych odwołała Macieja Staneckeigo z zarządu Telewizji Polskiej. Jednocześnie do zarządu powołano Marzenę Paczuską i Piotra Pałkę.

Maciej Stanecki był członkiem zarządu TVP od stycznia 2016 roku. Został powołany przez ministra skarbu państwa jednocześnie z Jackiem Kurskim, który objął funkcję prezesa. Jesienią 2016 roku Kurski wygrał konkurs Rady Mediów Narodowych na prezesa TVP i został wybrany na czteroletnią kadencję. Jednocześnie zdecydowano, że Stanecki nadal będzie członkiem zarządu.

Marzena Paczuska ostatnio była doradczynią prezesa TVP, a od stycznia 2016 do sierpnia 2017 roku kierowała „Wiadomościami”. Z TVP jest związana od ponad 10 lat, przed 2016 roku pracowała m.in. w redakcji edukacyjno-dziecięcej oraz jako wydawca i zastępca szefa „Wiadomości”. Ostatnio jako doradca prezesa odpowiadała m.in. za przygotowywanie anglojęzycznego kanału Poland IN, który zaczął nadawanie 11 listopada ub.r. W Radzie Mediów Narodowych, która od połowy 2016 roku odpowiada za powoływanie i odwoływanie członków do zarządów firm mediów publicznych, troje z pięciorga członków to posłowie PiS: Elżbieta Kruk, Joanna Lichocka i Krzysztof Czabański (jest przewodniczącym). W Radzie są też Juliusz Braun (z rekomendacji PO) i Grzegorz Podżorny (wskazany przez Kukiz ’15).

Odwołany Maciej Stanecki był członkiem zarządu TVP od stycznia 2016 roku, powołanym razem z Jackiem Kurskim. Kojarzony był ze środowiskiem Kukiz'15, które delegowało jednego reprezentanta do Rady Mediów Narodowych. 

Zmiany także w zarządzie Polskiego Radia 

Radia Mediów Narodowych odwołała też z zarządu Polskiego Radia Mariusza Staniszewskiego - zarząd spółki będzie teraz jednoosobowy, prezesem pozostaje Andrzej Rogoyski.


Źródło: WM/Twitter/TVP 


Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura