25 obserwujących
1159 notek
637k odsłon
  567   0

Kabaret

Pamiętacie co powiedział, a w zasadzie napisał, Lewandowski kilka lat temu po ogłoszeniu wyników na Piłkarza Roku kiedy, po świetnym sezonie, zabrakło go w czołówce? Podsumował to jednym francuskim słowem. „Le cabaret”.
Dzisiaj, kiedy francuscy organizatorzy plebiscytu France Football ogłosili radośnie, że w tym roku rozstrzygnięcia konkursu nie będzie, określenie to wydaje się jeszcze bardziej trafne.
Co zadecydowało, że rok 2020 ma być w piłce nożnej rokiem wyjątkowym? Jedynym takim w całej dotychczasowej, grubo ponad 60-letniej, historii plebiscytu?
Wojna światowa? Nie słyszałem. Wojna w Europie? Toć w latach 90-tych, kiedy szalała w najlepsze w Jugosławii, plebiscyt FF też szalał. Też w najlepsze. Notabene w roku 1991 wygrał go Francuz. A w dodatku, o ile się orientuję, jeśli nie liczyć pokojowej, i jakże przecież uzasadnionej, krucjaty przeciw Polsce, wojny w Europie też nie ma. Pandemia? Oficjalnie tak, tyle że ligi zdecydowanej większości krajów cały czas grają, Liga Mistrzów rusza za trzy tygodnie, a reprezentacje mają rywalizować od września. To, że Messi albo Ronaldo najprawdopodobniej, bez stosowania kantów, nie dostaliby statuetki? Nie do końca. Taki cud się już zdarzył, i to stosunkowo niedawno, więc taka wersja odpada. Że nie można poważnie brać pod uwagę Francuzów, gdyż/ponieważ i z własnej woli, zakończyli sezon w marcu? Też nie bardzo, bo do tego, że Francuz nie wygrywa tej rywalizacji można się było od 20-tu lat przyzwyczaić.
Co nam pozostaje? No przecież.
Moim zdaniem jest jedno, bardzo proste zresztą, wyjście z sytuacji. Lewandowski, w trybie natychmiastowym, zmienia obywatelstwo. Na niemieckie. A jeszcze lepiej na francuskie. I wtedy się okaże, że plebiscyt jednak można przeprowadzić, bo wicie rozumicie, jakby to tak, po 65 latach, pozostawić go bez zwycięzcy…
Chociaż tak na sto procent pewnym być nie można. Może nie przejść. Francuzi przecież skrupulatnie przestrzegają reguł. Wszelkich. A co dopiero jak chodzi o oficjalne procedury. Państwo prawa w końcu. Wzorcowe.

Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport