56 obserwujących
122 notki
240k odsłon
1391 odsłon

Pastor skazany za cytowanie Biblii

Wykop Skomentuj16

                Ake Green, szwedzki pastor zielonoświątkowy, został skazany na karę pozbawienia wolności za „obrazę uczuć homoseksualistów”. Pastor pozwolił sobie podczas kazania zacytować i skomentować te fragmenty Biblii, które odnoszą się do homoseksualizmu.             

                Warto dziś przypomnieć proces pastora Greena, który miał miejsce w 2004 roku. Ostatecznie wyrok skazujący został uchylony. Sąd wyższej instancji orzekł, że odczytywanie i komentowanie Biblii jest dozwolone. Duchowny jednak na pewno dobrze zapamiętał tę lekcję i wie już, jakie tematy wolno poruszać w kazaniach, a jakie nie.

               Rzecznik Praw Obywatelskich proponuje, aby znowelizować polski kodeks karny i uznać za przestępstwa takie zachowania, które mogą obrażać uczucia homoseksualistów. Jeśli nowelizacja prawa dojdzie do skutku, to problem będą mieli zarówno duchowni wszystkich wyznań, jak i wydawcy Biblii.

               Biblia nie jest bowiem obojętna wobec problemu homoseksualizmu, który otwarcie nazywa złem. Święty Paweł mówi o „sromocie” i „zboczeniu” mężczyzn, którzy „zaniechali przyrodzonego obcowania z kobietą i zapałali jedni ku drugim żądzą”.

               Sodoma została zniszczona ogniem, ponieważ nie udało się w niej znaleźć chociaż dziesięciu „nie-gejów”.

               Co się stanie z Biblią, jeśli Rzecznik Praw Obywatelskich przeforsuje swoją nowelę kodeksu karnego? Czy zostanie zakazana w całości? Czy tylko ocenzurowana? Może po prostu usunie się z niej te fragmenty, które obrażają uczucia homoseksualistów i zastąpi je, pamiętanym przez starsze pokolenie wpisem [Dz. U. nr….. poz…..] informującym o podstawie prawnej, na której dokonano ocenzurowania tekstu?

               Poprawność polityczna zamieniła się w nowotwór. Już nie chodzi o to, żeby ochronić homoseksualistów przed prześladowaniami. Przecież mają się oni w Polsce świetnie. Chodzi o to, żeby pozbawiać praw chrześcijan, którzy nie są dziś „trendy”.

               

                

               

 

               

 

Wykop Skomentuj16
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale